Uredništvo    15. september 2017
Povratek večnih tekmecev v skupinski del

Beograjska vodila, pa remizirala

Partizan in Crvena zvezda, ki sta se letos vrnila v skupinsko fazo evropskih tekmovanj, sta lahko zadovoljna s točko, a bi lahko proti BATE-ju oz. Young Boys dosegla še več.
9.12.2017 | Evropske lige
Sinoči so bili na nogah tudi nogometni privrženci v edinem evropskem mestu, ki se v tej sezoni lahko pohvali z dvema kluboma v skupinskem delu evropske lige. Beograd je pospremil dvoboja svojih velikanov, ki sta se v prvem krogu dobro odrezala.

Doma je igrala Crvena zvezda, ki je pričakala beloruski BATE. Tekma se je po Zvezdinem vodstvu, v 54. minuti je zadel Radonjić, končala z 1:1. Točko je Belorusom prinesel Signevič.

Zvezda je imela pri rezultatu 1:0 krasno priložnost za povišanje vodstva in je bila nevarna tudi po izenačenju.

"Nočem biti negativen, vendar mi je žal, ker nismo osvojili vseh treh točk. Istočasno pa moram biti zadovoljen z načinom, na katerega smo igrali," je povedal Zvezdin kapetan Mitchell Donald.

V Bernu je pri Young Boys še pred večerno Zvezdino tekmo gostoval Partizan. Tudi črnobeli so povedli, v 11. minuti jim je vodstvo prinesel nekdanji začasni Mariborčan, Marko Janković. Vendar je veselje Beograjčanov trajalo le tri minute. Za domače je izenačil Fassnacht. Končalo se je z 1:1.

"Nismo se želeli zaleteti v tekmo. V drugem polčasu smo imeli iniciativo, prekinitve, kote, lahko bi bili še nevarnejši. Vendar če smo realni ... Young Boys je imel odične priložnosti, Stojković pa nas je reševal. Ko vse seštejemo in odštejemo, je neodločen izid realen," je dejal branilec Partizana Nemanja Miletić.

Crvena zvezda bo v drugem krogu gostovala pri nemškem Kolnu, Partizan pa bo pred domačimi gledalci 28. septembra pričakal kijevski Dinamo.