Uredništvo    15. april 2018
Crvena zvezda je premagala največjega tekmeca

Crvena zvezda po zmagi na derbiju še bližje naslovu

Crvena zvezda je na 157. večnem derbiju pred svojimi navijači z 2:1 premagala Partizan in ima tako le nekaj krogov pred koncem sezone na vrhu lestvice kar devet točk prednosti.
24.5.2018 | Evropske lige

Crvena zvezda je v rednem delu sezone prikovala nič manj kot 12 točk prednosti pred aktualnim prvakom Partizanom, kljub temu pa je imel slednji po razdelitvi prvenstva v ligo za prvaka in ligo za obstanek še vedno povsem realne možnosti, da osvoji naslov prvaka.

Osvojene točke so se namreč prepolovile, s čimer je imela Crvena zvezda le še šest točk prednosti, v primeru, da bi Partizan slavil na včerajšnjem večnem derbiju, pa bi se svojemu rivalu lahko približal na vsega tri točke zaostanka.

Ta scenarij se na 157. večnem derbiju le ni uresničil, saj je Zvezda na stadionu Rajka Mitića zasluženo slavila z 2:1 in prednost znova povišala na velikih devet točk. Ključno je bilo obdobje med 18. in 21. minuto, v katerem je Zvezda dosegla dva gola - najprej je v polno zadel mladi up Nemanja Radonjić, ki je z mojstrskim strelom "iz kolena"  lepo zadel za 1:0, le tri minute kasneje pa je vodstvo rdeče-belih podvojil še Aleksander Pešić. Partizan na večnem derbiju ni pokaza veliko, častni zadetek pa je dosegel šele v osmi minuti podaljška, ko je Ognjen Ožegović uspešno izvedel enajstmetrovko.