Uredništvo    16. april 2018
Velika zmaga Porta na vellikem portugalskem derbiju

Herrera kot Messi provociral navijače Benfice

Porto je na izjemno pomembnem derbiju portugalskega prvenstva v gosteh z 1:0 premagal Benfico, strelec zadetka v zadnji minuti Hector Herrera pa je gol proslavil v slogu Lionela Messija.
28.11.2018 | Evropske lige

Na Portugalskem je bil minuli konec tedna na sporedu veliki derbi med največjima kluboma Benfico in Porto, ki je bil poleg tradicionalne strasti in naboja zelo pomemben tudi v luči bitke za naslov prvaka. Benfica je imela pred tekmo točko prednosti pred Portom, z morebitno zmago pa bi si  tako na široko odprla vrata do že petega zaporednega naslova.

Takšen scenarij se ni uresničil, po obračunu v Lizboni pa je čez noč nov favorit za naslov postal Porto, ki je pred derbijem kazal slabo formo, saj je na zadnjih treh prvenstvenih tekmah doživel kar dva poraza. Napet obračun je v 90. minuti z izjemnim zadetkom odločil Mehičan Hector Herrera, ki je v valu navdušenja slekel dres in ga v slogu Lionela Messija na Santiago Bernabeuju pokazal razočaranim navijačem Benfice.

"Absolutno ničesar še nismo osvojili. Zmagali smo pomembno tekmo proti neposrednemu rivalu, vendar pa nas čakajo še štiri tekme,"
je povedel trener Porta Sergio Conceciao, ki je na dobri poti, da v svoji prvi sezoni na klopi Porta osvoji naslov prvaka.

Porto se bo do izteka sezone pomeril  s Setubalom, Maritimom, Feirensejem in Guimaraesom, Benfico pa vmes čaka še gostovanje pri mestnemu tekmecu Sportingu.