Uredništvo    5. december 2017
Liga prvakov, 6. krog

Bayernov juriš dovolj le za zmago proti PSG

Bayern se je PSG uspel oddolžiti za visok poraz v Parizu. V Münchnu so domači lovili štiri gole prednosti in prvo mesto v skupini, a so se na koncu morali zadovoljiti z zmago in drugim mestom.
Liga prvakov: danes ob 12.00 ž...
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: , Sodnik: Cüneyt Cakιr (TUR)
Bayern Munchen: Sven Ulreich, Niklas Süle, Mats Hummels, Franck Ribery (od 67. Thomas Müller), James Rodriguez (od 83. Arturo Vidal), David Alaba (od 85. Rafinha), Corentin Tolisso, Sebastian Rudy, Joshua Kimmich, Kingsley Coman, Robert Lewandowski.
Trener: Jupp Heynckes
Paris SG: Alphonse Areola, Layvin Kurzawa, Thiago Silva (od 72. Presnel Kimpembe), Dani Alves, Marquinhos, Julian Draxler (od 91. Giovani Lo Celso), Marco Verratti, Adrien Rabiot, Neymar, Edinson Cavani, Kylian Mbappe.
Trener: Unai Emery
Že pred začetkom današnje tekme so iz Bayerna prihajale trditve, da bodo zagotovo skušali zmagati za štiri gole in na lestvici prehiteti PSG. In res, na Allianz Areni se je mreža gostov zatresla že v osmi minuti, ko je po akciji Riberyja, Jamesa in Comana zadel Robert Lewandoski. Francozi so zahtevali prepovedan položaj. Samo tri minute pozneje identična akcija gostiteljev, Poljak je tokrat zgrešil. Parižani so prvič resneje zapretili v 33. minuti, ko je Mbappe zaposlil Neymarja, s sijajno obrambo pa se je ob diagonalnem strelu Brazilca izkazal Ulreich. Kazen je sledila. V 37. minuti je Corentin Tolisso po akciji Riberyja in Jamesa z glavo zadel za 2:0! To je bil tudi končni izid prvega dela igre, v katerem je več pokazal nemški prvak.

Kazalo je, da bi Bayernu morda lahko uspelo, toda hitro so se oglasili Francozi. Tekla je 50. minuta, ko je Verratti podal Cavaniju, potem pa je do žoge prišel odlični Kylian Mbappe in dosgeel zlata vreden gol za svoje moštvo. Pomenil je namreč, da mora Bayern zdaj zadeti še trikrat. Ulreich je bil na golu Bayerna nato še na preizkušnjah, v 61. minuti ga je znova preizkušal Mbappe. V 69. minuti so Bavarci povedli s 3:1, še drugi gol na tekmi je dosegel Tolisso, potem ko je domačim uspel protinapad. Pri temu izidu je tudi ostalo. Bayern je tako uspel maščevati visok poraz s tekme v Parizu, ni pa mu uspelo splezati na prvo mesto v skupini, ki ga je osvojil PSG.