Uredništvo    9. avgust 2018
Kvalifikacije za ligo Europa, tretji krog

Maribor v Glasgowu prejel tri gole

Maribor se iz Glasgowa vrača z vse prej kot dobro popotnico. Vijoličasti so dosegli gol, ki jim zagotavlja preživetje, a so tudi tri prejeli, tako da morajo na povratni tekmi doma zadeti vsaj dvakrat.

RANGERS 3:1 MARIBOR
Morelos 6., Tavernier 50. (11m), Coulibaly 86.; Viler 40.

Prizorišče: Ibrox. Gledalcev: 48.001. Sodnik: R. Reinshreiber (IZR). Rumeni kartoni: Flanagan, Ejaria (oba Rangers); Šuler (Maribor)

Rangers: McGregor, Tavernier, Goldson, Flanagan, Katić, Arfield, Kent (od 87. McCrorie), Ejaria (od 78. Murphy), Coulibaly, Candeias, Morelos (od 88. Sadiq). Trener: Steven Gerrard

Maribor: Handanović, Šuler, Viler, Ivković, Klinar, Vrhovec, Dervišević, Pihler, Tavares (od 79. Vršič), Bajde (od 62. Mešanović), Zahović. Trener: Darko Milanič

Maribor se je po sedmih letih vrnil na prizorišče, kjer je nekoč začel svojo pot proti številnim evropskim uspehom. Povratek se ni izšel po željah, čeprav je v dolgih obdobjih tekme kazalo, da se bodo Mariborčani domov vrnili z aktivnim rezultatom.

Maribor je srečanje na Škotskem odigral dobro, a v ključnih trenutkih pokazal premalo zbranosti. Prvič je zapretil že v tretji minuti, ko je po kotu z glavo meril Marko Šuler, le tri minute kasneje pa so gostitelji povedli. Po izgubljeni žogi na sredini je sledila kaotična akcija, v kateri mariborska obramba nikakor ni uspela žoge izbiti iz kazenskega prostora, na pravem  mestu pa se je ob pravem času znašel Alfredo Morales in Rangers popeljal v vodstvo. Maribor se je po prejetem zadetku hitro pobral in zapretil preko Aleksa Pihlerja in Amirja Derviševića, v 32. ninuti pa je z glavo nevarno streljal tudi branilec Saša Ivković. V 39. minuti je Rangers zadel še drugič, a so sodniki zaradi prepovedanega položaja gol razveljavili, nato pa je sledila akcija, v kateri je z desne strani podal Dervišević, Mitja Viler pa je s spektakularnim zaključkom poskrbel za izenačenje.

V tretji minuti nadaljevanja je Jasmin Handanović posredoval po strelu Coulibalyja, le nekaj trenutkov kasneje pa je po prekršku Denisa Klinarja v kazenskem prostoru Rangers dobil enajstmetrovko. Z bele točke je meril kapetan James Tavernier, ki je darilo znal izkoristiti.

Rangers je po novem vodstvu prevzel pobudo, do popolne zmage pa se je dokopal štiri minute pred koncem, ko je po podaji Jamieja Murphya zadel Coulibaly in močno otežil delo Maribora pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu.
Komentarji: 29
<< < | 1 | 2 | 3 | > >> Starejši naprej | Novejši naprej
šikimiki 10.8.2018, 23:10 Prijavi komentar
Ovemu zgleda še vsdno mađar mamo pili pa ne more progutat..
LosLeones1898 10.8.2018, 19:46 Prijavi komentar
Prvo me zanima logika za tem da smo Mariborčani Madžari, to mi ne gre skupaj :) Možnosti so, sicer zelo male, ampak so. Vidna je razlika med škotsko in pa slovensko ligo, in pa predvsem da se generacija trenerjev počasi menjava. Od Gerrarda se ne more pričakovat defenzivne igre, pač pa takšno kot so jo demonstrirali: fizična, težka, pod pritiskom oz. pressingom. Glede kadrovanja mi je všeč sistem Domžal, torej vzgoja svojih igralcev, zraven tega pa skavtiranje mladinskih in nižjih lig, kjer so zagotovo kakšni talenti ki bi v prihodnosti lahko bili gonilna sila Maribora, Olimpije in pa drugih slovenskih prvoligašev. Ena najslabših tekem Maribora v Evropi nekaj zadnjih let.
Gigiinjo 10.8.2018, 14:42 Prijavi komentar
viler nas ubija. res. vanek ti majmun se zaleti pizdarija. pa kaj bi ti rad koji kurac? par mesecev nazaj si bil tiho, zdaj pa jočeš. kak lahko rečeš ivkovič zanič???? vrhovec ni kreator dajte si do enkrat v dupo glavo dopovedat, pihler pa je bil totalno izven svojega položaja. kaj bi radi jebote. zajebala je stroka, na začetku sezone ker nimamo levega bočnega. in ga na takih tekmah mora flikat bajde!
MB_Bojan 10.8.2018, 14:10 Prijavi komentar
seveda garfild, če pa so tisti ki to znajo sedeli na klopi. Malo že tečno a še enkrat menim, da je nastavitev sredine Vrhovec, Pihler, Bajde destrukcija igre in tudi obrambno samo navidezno čvrsto.
garfild 10.8.2018, 12:54 Prijavi komentar
Še so šanse za napredovanje, je še cela povrtna tekma. Ne obupat. Mene kot obrobnega opazovalca dogajan skrbu nekaj drugega. Tako kot je včerja MB v drugem polčasu raspadel je skrb zbujajoče in za ta raspad sistema bi moral nekdo odgovarjati ker če po 15 minut nisi sposoben normalno pripeljati žoge čez sredino igrišča ali pa izgublajti posest žoge pred lastnim kazenskim prostorom to ni samo krivda igralcev temveč predvsem onih nad njimi, stroke in športnega vodstva kluba da ekipa ni bila ustrezno pripravljena na dogajanje na igrišču.
b1 10.8.2018, 09:25 Prijavi komentar
ECking za tebe se ve, da si balkanski cigan in zato je logično, da ne premoreš niti enega stavka napisat v slovenskem jeziku.
tripsi 10.8.2018, 09:21 Prijavi komentar
nisem pristaš slivovke ali žabic pa vendar mislim da maribor slabo kadruje pri nakupih že leta in leta... nazadnje so zadeli le v sezonah 09/10 in 10/11 ko so prihajali igralci mertelj, anđelković, berič, milec, iličić, velikonja, rajčević, cvijanovič, viler, filipović itd... s tem so naredili ogrodje ekipe, ki so ji sezono kasneje dodali še ibraimi-ja, hando in volaša... takrat je to bilo dobro kadrovanje... potem pa so začeli iskati kvaliteto igralcev zunaj meja, kar jim ni prineslo nekakšnih velikih tržnih možnosti... igrali so ligo prvakov pa niso imeli resnega produkta za izvoz. lep primer v regiji je zagrebški dinamo, ki vsako letno kopiči in novači hrvaške talente za katere tudi nekaj plačuje in vlaga in jih redno izvaža za velike denarje. Edino s takšno politiko trgovanja bo MB rastel. Je pa to še vedno maribor in ljudski vrt kjer smo že videli mnogo pravljic in prav lahko se zgodi letos še ena, mislim da rangers ni nek bav bav klub in maribor z malce večjo učinkovitostjo brez težav zabije 2 ali 3 gole.. za voljo slovenskega nogometa upam na pravljico
Who? 10.8.2018, 08:54 Prijavi komentar
Zanimivo, kako se plošča obrača. Še kakšen teden nazaj sem bral pod komentarji, kako ima NKMB močno in raznoliko postavo. Odlično popolnjeno na vsakem igralnem položaju z dvema enakovrednima igralcema. Sedaj pride poraz proti Rangersom in kar naenkrat bi bilo potrebno razprodati pol ekipe. Ogromno očitkov leti na MM zaradi razprodaje ekipe, a potem pod komentarji vidiš, da MM ni edini, ki tako razmišlja. 2:0 naj jih poknejo doma, pa je zadeva rešena. Ni da NKMB ne bi bil sposoben tega. Glave gor, še 90 minut imajo na razpolago.
satan 10.8.2018, 08:48 Prijavi komentar
@vanek, imaš moj podpis pod tvojim komentarjem. Že dolgo ne štima kadrovalna politika v NK Maribor, nemočni smo na igrišču, kot kaki starčeki.
EricTheKing 10.8.2018, 08:38 Prijavi komentar
Ob nekaj spremembah v kadru, postavitvi, in z nekaj športne sreče, je preobrat možen. Vanj verjamemo in upamo tudi drugod po Sloveniji. Bebčke, ki vam želijo slabo, pa ignorirajte, med "navijači" vsakega kluba se najdejo taki biki. LP iz Ljubljane