Uredništvo    7. november 2018
Liga prvakov, 4. krog

Neverjeten razplet v Torinu, Mourinho slavi!

V Torinu je vse potekalo po željah Juventusa in spominjalo na prvo tekmo na Old Traffordu, toda zaključek je vse skupaj obrnil na glavo. Jose Mourinho je vzel prestižen skalp.
10.11.2018 | Evropske lige
Štadion: Allianz Stadium, Gledalcev: , Sodnik: Ovidiu Hategan (ROM)
Juventus: Wojciech Szczesny, Alex Sandro, Mattia De Sciglio (od 83. Andrea Barzagli), Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Juan Cuadrado (od 92. Mario Mandžukić), Rodrigo Bentancur, Sami Khedira (od 61. Blaise Matuidi), Miralem Pjanić, Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala.
Trener: Massimiliano Allegri
Manchester Utd.: David De Gea, Chris Smalling, Luke Shaw, Victor Lindelöf, Jesse Lingard (od 70. Marcus Rashford), Ander Herrera (od 79. Juan Manuel Mata), Nemanja Matić, Ashley Young, Paul Pogba, Anthony Martial, Alexis Sanchez (od 79. Marouane Fellaini).
Trener: Jose Mourinho

Že sam začetek "povratne" tekme Juventusa in Manchester Uniteda je dal slutiti, da bomo priča podobni sliki, kakršno smo gledali na Old Traffordu. Italijanski prvak je, kot je bilo to tudi moč pričakovati, prevzel kontrolo, nasprotnika pa prisilil v obrambni gard. Kar dolgo pa je bilo treba čakati na konkretno priložnost, in sicer vse do 34. minute, ko je De Gea sijajno reagiral ob strelu Cuadrada in odbitku Matića. Angleži brez prave priložnosti, na drugi strani pa je Sami Khedira zadel okvir gola, potem ko mu je podal Cristiano Ronaldo. Pred koncem drugega polčasa je Juventus postal bolj konkreten, United pa še bolj nemočen in vse je kazalo, da bi Manchester United nocoj lahko znova izgubil.

Na začetku drugega polčasa takoj udarec Martiala in znak, da gostje niso brez ambicij v Torinu. Domačini so minuto pozneje še drugič nocoj zadeli okvir gola, dobro je udaril Paulo Dybala, a zadel le prečko. Po uri igre je Juventus vodil. Miralem Pjanić je v kazenski prostor poslal visoko žogo, vtekel je Cristiano Ronaldo in v šprintu iz prve močno udaril. De Gea je bil nemočen. Tekma se je prevesila v korist Juventusa, ki prednosti običajno ne zapravi. Sledili sta dve priložnosti, v 73. in 74. minuti, eno je zastreljal Pjanić (kot tudi priložnost v 68. minuti), drugi pa Cuadrado. Zapravljene priložnosti so bile kaznovane. Juan Mata je z zadetkom s protega strela Manchester Unite približal veliki točki. Toda na koncu je Manchester United Torino zapustil s tremi, Mata je v 90. minuti podal s prostega strela, tam je bil Paul Pogba, na koncu pa je bil dosežen avtogol Alexa Sandra. Jose Mourinho si je dal duška in ob zmagi "utišal" navijače Juventusa...