26.9.2018, ob 20:00 | Štadion: Stadion Matije Gubca | Gledalcev: 300 | Sodnik: Bojan Mertik

(foto: nkdomzale.si)
Nogometaši Domžal so na prvi tekmi 10. kroga državnega prvenstva v gosteh kar s 4:0 razbili Krško in po neprepričljivem uvodu napovedali boljše čase. Senijad Ibričić dvakrat uspešen z bele točke.
Nogometaši Domžal so prekinili serijo kar petih tekem brez zmage in spodbudno krenili v drugo četrtino sezone, v kateri bodo skušali dokazati, da je njihov potencial višji kot kaže stanje na lestvici po prvih devetih krogih. Začetek je bil več kot odličen, saj so varovanci Simona Rožmana v gosteh kar s 4:0 premagali Krčane, ki so na drugi strani doživeli četrti zaporedni poraz in še naprej pljujejo v zelo nemirnih vodah, čeprav so nedavno napad okrepili z dvema uveljavljenima igralcema kot sta Dalibor Volaš in Ante Vukušič.

Domžale so imele prvo priložnost za zadetek že v sedmi minuti, ko je domači vratar Marko Zalokar z odlično reakcijo ustavil strel neoviranega Agima Ibraimija. Šest minut kasneje so gostje povedli in sicer po akciji, v kateri je z desne strani žogo pred gol poslal Andraž Kirm, na pravem mestu pa se je znašel Slobodan Vuk. V 19. minuti so Domžale vodile že z 2:0, ko je Luka Volarič, nekdanji član Domžal, v kazenskem prostoru na nepravilen način  zaustavil Senijada Ibrićića. Bosanski vezist je strel z bele točke uspešno izvedel kar sam in Domžalam priigral lepo prednost pred nadaljevanjem.

Kmalu po začetku drugega dela igre so vsi upi gostiteljev po preobratu splahneli po izključitvi Marca da Silve, ki je od zadaj zaustavil Gregorja Sikoška, sodnik Bojan Mertik pa je navkljub dvomljivi situaciji, v kateri se je zdelo, da je bil prekršek storjen zunaj šestnajstmetrskega prostora, pokazal na belo točko. Vnovič je bil natančen Ibričić, ki je v letošnji sezoni dosegel že štiri zadetke.

V nadaljevanju tekme je Ibraimi zapravil še eno veliko priložnost za zadetek, tik pred koncem srečanja pa je globinski žogi pravočasno stekel mladi up Adam Gnezda Čerin in s prvim zadetkom v letošnji sezoni zapečatil usodo Krškega.