Uredništvo    4. november 2017
1. SNL, 15. krog

Maribor kot valjar čez Krško

Kriza Krškega še kar traja. Maribor je, še vedno utrujen od tekme v Liverpoolu, brez težav opravil z gostovanjem na stadionu Matije Gubca. Vijoličasti se domov vračajo s kar petimi doseženimi zadetki.
0 : 5
Krško: Marko Zalokar, Marko Krajcer, Klemen Šturm, Marko Jakolić, Leo Ejup, Josip Balić, Tonči Mujan, Uroš Jovanović (od 65. David Kovačič), Nikola Mandić (od 72. Veljko Batrović), Miljan Škrbić, Marin Jurina (od 88. Marko Dušak).
Trener: Stipe Balajić
Maribor: Jasmin Handanovič, Mitja Viler, Aleksander Rajčevič, Matej Palčič, Jean Claude Billong (od 68. Luka Uskoković), Dare Vršič (od 81. Valon Ahmedi), Blaž Vrhovec, Dino Hotić, Marwan Kabha (od 66. Aleks Pihler), Marcos Morales Tavares, Jasmin Mešanović.
Trener: Darko Milanič
V Krškem nocoj ni bilo niti malo dvoma o zmagovalcu. Domača ekipa je v krizi, kar smo videli že v uvodnih minutah. Maribor je preko Marcosa Tavaresa do zgodnjega vodstva prišel že v peti minuti. Žogo je odložil Vršič, še pred to akcijo pa smo videli poizkus Mešanovića. Samo nekaj minut je preteklo, že je Maribor podvojil vodstvo, tudi tokrat je, po podaji Vilerja, zadel Tavares. Prevlada gostov je bila kronana s še enim golom, ki je padel v 13. minuti, po podaji iz kota je z glavo zadel branilec Aleksander Rajčević. Čeprav je bilo do konca še precej, je bila tekma za domače bolj ali manj že izgubljena. Mariborčani so nadaljevali v ritmu in z željo po novem golu. Domačini so bili v prvem polčasu praktično brez možnosti in pravzaprav celo zadovoljni, da je bil zaostanek tak, kakršen je bil. Lahko bi bil namreč še višji.

Tudi v drugem polčasu hitra sprememba izida. Vse teoretične upe Krčanov je namreč že v 49. minuti razblinil kapetan Maribora Marcos Tavares, ki je iz drugega poizkusa dosegel svoj 128. gol v 1. SNL. Krško je iskalo vsaj tolažilni gol, a ga kljub poizkusu Škrbića ni uspel zabiti. Pri Mariboru je danes priložnost dočakal tudi Uskoković. Pred koncem srečanja so gledalci videli še en gol, drugega danes je v 81. minuti za končnih 5:0 dosegel Rajčević.