12.5.2018, ob 16:50 | Štadion: Stadion Matije Gubca | Gledalcev: 600 | Sodnik: Dejan Balažič

Uredništvo 12. maj 2018 21 Komentiraj
Nogometaši Maribora so v vratarju Krškega Marku Zalokarju naleteli na zid, ki so ga zrušili šele v zadnjih minutah, ko sta za zelo pomembno zmago in vodstvo na lestvici zadela Amir Dervišević in Luka Zahović.
V soboto je bila na sporedu zgolj ena tekma 33. kroga, a ta izrednega pomena. Ne toliko za domače moštvo, ki si je že zagotovilo obstanek, kot za goste iz Maribora, ki si pred enim najtežje pričakovanih večnih derbijev niso smeli privoščiti napake.

Trener Maribora Darko Milanič je kaznovanega Sašo Ivkovića zamenjal z Aleksandrom Rajčevićem, v začetni enajsterici pa sta zaćela tudi Blaž Vrhovec in Dare Vršič. V napadu je Jan Mlakar dobil prednost pred junakom  zadnjih Mariborovih zmag Marcosom Tavaresom.

Maribor je prvič zapretil v četrti minuti, ko je z glavo poizkusil Rajčević, nato pa je bil nevaren še Luka Zahović, ki je meril mimo vratnice. Vratar Krškega Marko Zalokar je bil v odlični dnevi formi, to pa je nakazal že kmalu, ko ga je z razdalje skušal premagati Dare Vršič. Maribor je v prvem polčasu napadal, Krčani pa so priložnost dočakali v 30. minuti, ko je Miljan Škrbić z glavo za malo  zgrešil gol. Sedem minut kasneje je bilo navijačem Maribora še bolj vroče, ko je vnovič zapretil Škrbić, a je njegov strel zletel malo mimo desne vratnice Jasmina Handanovića.

Maribor je silovito začel drugi polčas in zapretil preko Vrhovca, vnovič pa je bil na pravem mestu Zalokar. Jan Mlakar je v 52. minuti zadel vratnico, Zalokar pa je ponovno zablestel v 54. minuti, ko je ustavil kar dva strela Mitje Vilerja. Sledil je nov strel Vrhovca in nova obramba Zalokarja, ob iztekajočem se času pa je Milanič v ogenj poslal Jasmina Mešanovića in Marcosa Tavaresa in zaigral celo s štirimi napadalci. Maribor si je naposled oddahnil v 81. minuti, ko je Amir Dervišević mojstrsko izvedel prosti strel s 25 metrov in s strelom pod prečko premagal junaka današnjega obračuna. Sedem minut kasneje je  Maribor potrdil zmago, ko je po podaji Tavaresa Zahović z veliko napora ujel žogo in zadel za 2:0. To je bil že štirinajsti zadetek mladega napadalca Maribora, ki je v drugem delu sezone povsem neustavljiv. Krško je častni zadetek doseglo v zadnjem napadu na tekmi, ko je po lepi podaji Luke Vekića zadel Josip Balić.

Maribor je uspešno preskočil prvo od zadnjih štirih ovir, zdaj pa bo vse misli in energijo usmeril v večni derbi, na katerem se bo bržčas lomila ključna bitka za naslov državnega prvaka.