24.2.2019, ob 17:30 | Štadion: Stadion Matija Gubec | Sodnik: Andrej Žnidaršič
1 : 4 90' Asmir Suljić
Rezultati 20. kroga

Olimpija slavila v Krškem in je bližje Mariboru

Uredništvo 24. februar 2019 17 Komentiraj
Brez Roka Kronavetra in tudi Dina Štigleca je Olimpija v Krškem imela kar nekaj težav, a domače moštvo uspela zlomiti. Na koncu so v mreži Krškega končale štiri žoge. Dva gola Gorana Brkića.
Olimpija je tekmo v Krškem začela brez Roka Kronavetra, ki naj bi bil poškodovan, pa tudi Dina Štiglec, ki je, kot smo poročali, v igri za prestop. Že v peti minuti je sodnik Andrej Žnidaršič dosodil najstrožjo kazen v korist Olimpije zaradi domnevnega prekrška nad Savićem (branilec se je dotaknil žoge). Eksekutor je bil Goran Brkić. Takoj na drugi strani pa velika napaka Tomislava Tomića pri podaji Vidmarja, bil je nepredviden, Krčani so pritisnili in Ante Vukušić je izenačil. V 11. minuti je imel Asmir Suljić pred seboj prazen gol, Zalokarja v njem ni bilo, a je zadel le zunanji del mreže. Srečanje je bilo sicer polno napak na obeh straneh. V 14. minuti, po napaki Putinčanina, je do strela prišel Kordič, a so gostje blokirali njegov strel. V prvem polčasu smo nato videli še strel Jendreka od daleč, pa poizkus Črnica po tleh in strel Brkića čez gol. Pred koncem prvega dela so Ljubljančani videli igranje Volariča z roko v kazenskem prostoru, toda Žnidaršič se s tem ni strinjal.

Začetek drugega polčasa je ponudil kar štiri priložnosti, po dveh na vsaki strani. Pri gostih je bil nevaren Črnic, pri domačih pa Sokler. Olimpija je prešla v vodstvo v 68. minuti, po akciji Savića in Suljića je do strela z razdalje prišel Goran Brkić in s pravo bombo matiral Zalokarja. Vratarja Krškega je prejeti gol vrgel iz tira, privoščil si je napako in slab sprejem žoge, ko se je odbila predenj, nadenj je prišel Jucie Lupeta, ga morda oviral s prekrškom, nato pa zadel za 3:1. Krčani bi v 82. minuti lahko znižali zaostanek, Vukušić je prišel sam pred Vidmarja, ki pa je njegov strel zaustavil. Zalokar je na drugi strani v 86. minuti zaustavil nevaren strel Brkića, v prvi minuti sodnikovega podaljška pa je bil nemočen ob diagonalnem strelu Asmirja Suljića po tleh.