Uredništvo    26. februar 2017
1. SNL, 22. krog

Prvenec Grudine prinesel zmago

Gorica je v Krškem prevladovala, po poznem izenačenju gostiteljev pa je vlogo junaka zavzel Rok Grudina, ki je s svojim prvencem v prvoligaški druščini Goričanom priigral zmago.
1 : 2
Krško: Marko Zalokar, Jan Gorenc, Marko Krajcer, Klemen Šturm, Damjan Vuklišević, Tonči Mujan (od 72. Arafat Mensah Ibrahim), Nikola Gatarić, Luka Pavič (od 52. Damir Sadiković), Dejan Urbanč, Miljan Škrbić (od 64. Martin Kramarič), Filip Dangubić.
Trener: Stipe Balajić
Gorica: Gregor Sorčan, Matija Škarabot, Matija Boben, Miha Gregorič, Alen Jogan, Dejan Žigon (od 86. Jaka Kolenc), Rok Grudina, Andrija Filipović, Miran Burgič, Bede Amarachi Osuji (od 79. Tilen Nagode), Rifat Kapić.
Trener: Miran Srebrnič
Nogometaši Krškega, ki so bili po izteku jesenskega dela sezone deležni številnih sprememb v igralskem kadru, drugi del sezone niso začeli v skladu z željami. Prvič v letošnji sezoni so doživeli poraz proti Gorici, ki se je tako utrdila na četrtem mestu prvenstvene lestvice, ki bo glede na potek pokalnega tekmovanja po vsej verjetnosti prinašalo uvrstitev v evropske pokale.

V prvem polčasu so gledalci videli malo konkretnih priložnosti. V domačih vrstah sta najbolj zapretila hrvaška novinca Nikola Gatarić in Tonči Mujan, v gostujočih pa Rifet Kapić in Dejan Žigon. Gorica se je do zadetka dokopala tik pred koncem prvega polčasa, ko je domači vratar Marko Zalokar storil nespameten prekršek nad Nigerijcem Bedejem Osujijem in zakrivil enajstmetrovko. Z bele točke je bil natančen izkušeni Miran Burgić, ki je že petega od letošnjih osmih prvenstvenih zadetkov dosegel z enajstih metrov.

Začetek drugega dela igre ni prinesel kaj pride vznemirljive igre, nekoliko bolj zanimivo pa je postalo po vstopu novinca v vrstah Gorice Donatusa Edafeja, ki se je znašel v dveh obetavnih priložnostih za zadetek. Krčani so izenačili v 82. minuti, ko je po strelu Martina Kramariča gostujočemu vratarju Gregorju Sorčanu žoga spolzela z rok, na pravem mestu pa se je znašel Ganec Ibrahim Arafat in z bližine zadel za 1:1. To vendarle ni bilo dovolj za točko, saj je le šest minut kasneje po predložku Jake Kolenca iz kota z glavo zadel Rok Grudina in s svojim prvoligaškim prvencem Goričanom priigral tri točke.

Krčani bodo v 23. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Kidričevem, Novogoričani pa bodo dan prej gostili Maribor.