Uredništvo    24. oktober 2017
1. SNL, prestavljena tekma 13. kroga

Rudar ostaja pri čelu kolone

Rudar iz Velenja z zrelo in dominantno predstavo v gosteh visoko s 3:0 premagal Krško in se hitro vrnil na tretje mesto. Kamerunec John Mary zdaj že drugi strelec prvenstva.
0 : 3
Krško: Marko Zalokar, Marko Krajcer, Marko Jakolič, Jan Gorenc, Tonči Mujan, Uroš Jovanović, Luka Gajić (od 46. Marin Jurina), Leo Ejup, Josip Balić, Miljan Škrbić (od 86. Marko Dušak), Nikola Mandić.
Trener: Stipe Balajić
Rudar: Marko Pridigar, Damjan Vuklišević, Robert Pušaver, Anže Pišek, Klemen Bolha, Jaka Bijol, Ilja Antonov, Damjan Trifkovič (od 78. Dario Vizinger), John Mary (od 84. Ilja Markovski), Dominik Radić (od 65. Leon Črnčič), Milan Tučić.
Trener: Marijan Pušnik
(foto: NK Rudar Velenje / Jurij Kodrun)
Na zadnji tekmi 13. kroga sta se v Krškem z dvodnevno zamudo pomerila Krško in Rudar, ki v nedeljo zaradi razmočenega igrišča nista dobila zelene luči za nastop. Nekoliko podaljšan premor je bolj koristil Velenjčanom, ki so v Posavju zabeležili visoko zmago, s katero so znova prehiteli Domžale in Gorico ter se zavihteli na odlično tretje mesto.

Rudar je apetite po treh točkah nakazal že v drugi minuti, ko je domači vratar Marko Zalokar z veliko truda obranil strel Dominika Radića. Osem minut kasneje je v domačih vrstah prvi zapretil Nikola Mandić, v 20. minuti pa je obramba gostov v zadnjem hipu preprečila verjetni zadetek prvega strelca 1. SNL Miljana Škrbića. Rudar je povedel po dobre pol ure igre, ko je po podaji Estonca Antonova v polno zadel John Mary. Pet minut kasneje je Mandić v kazenskem prostoru skušal izsiliti enajstmetrovko, poskus pa se ne bi mogel končati bolj klavrno, saj mu je sodnik Alen Borošak pokazal drugi rumeni karton in pot v slačilnice. Le nekaj trenutkov kasneje je Rudar že vnovčil številčno premoč, ko je v pravem kaosu pred gostujočimi vrati zadel Milan Tučić.

V drugem polčasu je Rudar nadzoroval igro in premoč okronal v 74. minuti, ko je še enkrat več z glavo zadel Mary, ki je s tem na lestvici strelcev s sedmimi goli skočil na drugo mesto. Kamerunec v Sloveniji v celoti gledano igra odlično, saj je na 41 tekmah v prvi slovenski ligi zabil že nič manj kot 24 zadetkov.