10.3.2019, ob 13:30 | Štadion: Stadion Matije Gubca | Gledalcev: 400 | Sodnik: David Šmajc
Krško 1:1 Celje
0 : 1 55' Rudi Vancaš Požeg
Marco da Silva 81' 1 : 1
Rezultati 22. kroga

Vancaš Požeg spet sam na vrhu lestvice strelcev

Uredništvo 10. marec 2019 3 Komentiraj
Krčani so proti Celju prekinili črno serijo porazov in osvojili prvo točko v drugem delu prvenstva, Celjani pa imajo po tekmi v Krškem znova najboljšega strelca slovenskega državnega prvenstva.
Nogometaši Krškega so proti Celjanom prekinili serijo porazov, vendar pa jim remiji ob trenutnem stanju na lestvici ne koristijo kaj dosti. Krčani so namreč še naprej z naskokom zadnji na lestvici in jih v želji po obstanku med najboljšimi čaka izredno težka, če ne kar neizvedljiva naloga.

Celjani so že v četrti minuti preko Tadeja Vidmajerja zadeli okvir vrat, v nadaljevanju polčasa pa sta imela priložnosti še branilca Dušan Stojinović  in Amedej Brecl. Pet minut pred koncem polčasa je z desetih metrov neoviran streljal Janez Pišek, a je domači vratar Marko Zalokar strel uspel ubraniti.

Kmalu po začetku drugega polčasa je imel Rudi Vancaš Požeg na nogi vodstvo Celja, a je z bližine meril čez gol. V 55. minuti so Celjani premoč vendarle okronali in sicer je po podaji Lovra Cveka v prazen prostor zadel prav Vancaš Požeg, ki z 12 goli znova sam kraljuje na vrhu lestvice strelcev državnega prvenstva.

Krčani so izenačili devet minut pred koncem tekme, ko je s prostega strela meril Francoz Marco da Silva, žoga pa je ob pomoči celjskega živega zidu končala za hrbtom Metoda Jurharja.