Uredništvo    23. april 2017
1. SNL, 30. krog

Zmaji dočakali prvo zmago

Olimpija je z velikimi mukami v gosteh z 1:0 premagala Krško in se v devetem poizkusu naposled razveselila prve spomladanske zmage. Gol ustvarila odpisani Marko Vukčević in še nepreverjeni Issah Abbas.

0 : 1

Krško: Marko Zalokar, Marko Dušak, Klemen Šturm, Robert Pušaver, Jan Gorenc, Nikola Gatarić (od 90. Svetlan Kosić), Arafat Mensah Ibrahim (od 74. Nermin Haljeta), Damir Sadiković, David Kovačič (od 46. Roko Nakić), Miljan Škrbić, Filip Dangubić.
Trener: Stipe Balajić
Olimpija: Rok Vodišek, Aris Zarifovič, Nemanja Mitrovič, Dino Štiglec, Kenan Bajrič, Andraž Kirm, Nik Kapun, Marko Vukčević (od 61. Julius Wobay, od 80. Alexandru Cretu), Leon Benko, Rok Baskera, Issah Abass.
Trener: Igor Biščan
(foto: nkolimpija.si)
Olimpija je na deveti prvenstveni tekmi po zimskem premoru dočakala prvo zmago, a je bila ta vse prej kot bravurozna in povsem v slogu s predhodnimi predstavami Ljubljančanov v drugem delu sezone. Nogometaši Krškega so bili večino tekme nevarnejši in ambicioznejši nasprotnik, Olimpija pa je z izjemo zgodnjega zadetka mladega Issaha Abbasa pokazala bore malo.

Gostje iz Ljubljane so srečanje začeli želeni način, saj so v 14. minuti izpeljali nevaren protinapad, v katerem sta gol zakuhala igralca, ki sta bila v dosedanjem poteku drugega dela sezone v obrobnih vlogah. V vlogi podajalca se je znašel Črnogorec Marko Vukčević, svoj prvi  zadetek v prvoligaški konkurenci pa je dosegel Ganec Issah Abbas, ki je z bližine žogo zlahka pospravil v mrežo. Gostitelji so imeli že šest minut kasneje veliko priložnost za izenačenje, ko je Robert Pušaver s 25 metrov stresel prečko, blizu zadetku pa so bili tudi tri minute pred koncem prvega polčasa, a so bili pri zaključku premalo zbrani.

V drugem polčasu se je Olimpija osredotočila na branjenje vodstva in čakanje na protinapade, Krško pa je še naprej nizalo več priložnosti in bilo blizu izenačenju v 67. minuti, ko je strel Filipa Dangubića za las zgrešil okvir vrat. Olimpija si je v drugem delu priigrala le eno priložnost in sicer preko Leona Benka, ki je pri poskusa loba meril čez gol..

Olimpija bo v naslednjem prvenstvenem krogu doma gostila Maribor, ki bi lahko v Stožicah v primeru zmage že postal novi slovenski državni prvak.