Uredništvo    8. avgust 2017
Evropski superpokal, finale

Galaktiki ubranili še superpokal

Evropski prvak Real Madrid je že drugič zapovrstjo sezono začel z lovoriko. V Skopju so bili Madridčani precej boljši tekmec od Uniteda, ob zmagi z 2:1 pa so še dvakrat zatresli okvir vrat Davida De Gee.

Casemiro 24., Isco 52.; Lukaku 62.
Stadion: Nacionalna Arena Filip II v Skopju .Gledalcev: 32.000. Sodnik: Gianluca Rocchi (ITA). Rumeni kartoni: Ramos, Carvajal; Lingard, Rashford.

REAL MADRID: Navas, Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal, Kroos, Casemiro, Modrić, Isco (od 74. Vazquez), Benzema (od 83. Ronaldo), Bale (od 74. Asensio). Trener: Zinedine Zidane

MANCHESTER UNITED: De Gea, Darmian, Smalling, Lindelof, Valencia, Pogba, Matić, Herrera (od 56. Fellaini), Lingard (od 46. Rashford), Lukaku, Mkhtarijan. Trener: Jose Mourinho

Evropski superpokal ostaja v domeni Reala iz Madrida in klubov iz Španije. Že osmič v zadnjih devetih letih je premierno lovoriko nove evropske sezone osvojil španski klub, prvič po letu 1990 pa ima ta lovorika drugo leto zapovrstjo istega lastnika. Real iz Madrida je na najbolj prestižni tekmi, ki je bila kdajkoli odigrana na makedonskih tleh, zasluženo z 2:1 premagal Manchester United, saj so aktualni evropski prvaki poleg dveh zadetkov še dvakrat zatresli okvir vrat Davida de Gee. Jose Mourinho je torej svoj prvi obračun proti Realu po odhodu s klopi španskega velikana končal s porazom.

V prvem polčasu je veliko več prikazal kraljevi klub, ki je bil blizu uvodnemu zadetku že v drugi minuti, ko je Gareth Bale ob slabi intervenciji Unitedove obrambe v gneči prišel do strela, ki pa je zletel mimo vrat. V 15. minuti se je Realu ponudila prva velika priložnost, ko je po kotu Casemiro  z glavo zadel prečko, nedolgo zatem pa je Brazilec še enkrat močno sprožil, a znova zgrešil. Zasluženi zadetek je padel v 24. minuti, ko je po podaji Daniela Carvajala Casemiro lepo zaustavil žogo in z natančnim strelom premagal Davida de Geo, ponovljeni posnetek pa je pokazal, da je bil brazilski vezist v času Carvajalove podaje najbrž v prepovedanem položaju. United je bil v prvem polčasu v podrejenem položaju, o klavrnosti predstave rdečih vragov pa veliko povedala akcija, v kateri se je Unitedu ponudila priložnost za nevaren protinapad, ki jo je novinec Romelu Lukaku z nespretno reakcijo zapravil zaradi prepovedanega položaja.

Drugi polčas se je začel tam, kjer se je končal prvi. De Gea je reagiral po močnem strelu Tonija Kroosa, v 52. minuti pa se je zazdelo, da so vragi že na kolenih , ko sta Gareth Bale in Isco s šolsko akcijo povsem izigrala Unitedovo obrambo in Real popeljala v vodstvo z 2:0. Drugi zadetek je vendarle predramil United, ki je le nekaj minut kasneje preko Pogbaja in Lukakuja zapravil veliko priložnost za znižanje, le-to pa je sledilo v 62. minuti, ko je po močnem strelu Nemanje Matića Keylor Navas žogo izbil le do Lukakuja, ki jo je brez težav poslal v mrežo. Sledil je zanimiv zaključek, v katerem je imel United preko Marcusa Rashforda veliko priložnost za izenačenje, še bližje pa so bili Madridčani, ki so preko Garetha Bala še drugič zatresli prečko.