30.9.2018, ob 13:00 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 5.000 | Sodnik: Nejc Kajtazović

Uredništvo 30. september 2018 37 Komentiraj
Kakšen dan v Murski Soboti! Mura je odigrala odlično srečanje, kljubovala favoriziranemu Mariboru, ga stisnila in mu zabila kar štiri gole! Mariborčani so bili razglašeni, zmogli so en sam gol.
Sončno vreme v Murski Soboti je pozdravilo v malce zgodnjem terminu nogometaše Mure in Maribora, ki sta danes nastopila pred razprodanimi tribunami Fazanerije. V ekipo Maribora se je po poškodbi vrnil Luka Zahović, Darko Milanič je osvežil tudi oba boka, levo je zaigral Kolmanič, desno pa Klinar. Muraši so derbi 11. kroga 1. SNL začeli agresivno in podjetno. V deveti minuti pa so že vodili, po podaji Bobičanca z desne strani na drugo vratnico je z glavo zadel Nik Lorbek. Saša Ivković, branilec Maribora, je imel ob sebi kar dva Murina igralca. Gostitelji so v 17. minuti že videli drugi gol, Sirk pa je z glavo meril mimo gola. Maribor se je prebudil, poizkusil stisniti Muro, a brez uspeha. Po nekaj prostih strelih Maribora je Mura v 38. minuti podvojila vodstvo. Prosti strel je zelo precizno izvedel Bobičanec, žoga je zaobšla živi zid, Handanović jo je odbil v vratnico, nato pa se je odbila pred gol, kjer je bil Aleksandar Bošković in zadel za 2:0.

Darko Milanič je ob polčasu menjal, namesto Vrhovca je vstopil Felipe Santos. Že v 54. minuti bi Mura lahko povišala vodstvo na 3:0, Sirk je na drugi vratnici zgrešil prazen gol, žogo je poslal pod oblake. Felipe Santos je v 59. minuti preizkušal Obradovića, a ga ni premagal. Muraši so še poizkušali, v 61. minuti je streljal Karničnik iz lepe situacije, Handanović pa je bil na mestu. V 66. minuti pa prava drama pred golom Maribora, žoga je praktično že prečkala golovo črto, a so Mariborčani nekako odbili, vendar v isti akciji dobili gol, na drugi vratnici je zadel Nino Kouter. Sirk je nato imel na nogi 4:0, ni zadel. So pa zadeli Mariborčani v 85. minuti, po napaki Obradovića je zadel Santos. A časa je Mariborčanom zmanjkalo, ob tem pa je Luka Bobičanec, ki je danes odigral odlično tekmo, v 90. minuti zadel za končnih 4:1 in veliko zmago Mure!