Uredništvo    5. avgust 2018
1. SN, 3. krog

Popoln polom Domžal v Fazaneriji

Prav zato je 1. SNL tako pogrešala Muro! Prekmurci so na svojem tretjem nastopu deklasirali vodilne Domžale, ki so plačale davek zgodnje izključitve Tilna Klemenčiča in v Murski Soboti izgubile kar z 1:5.
5 : 1
Mura: Dean Šafarić, Aleksandar Bošković, Špiro Peričić, Žiga Kous (od 47. Žan Karničnik), Klemen Šturm, Alen Kozar, Nino Kouter, Nik Lorbek, Luka Šušnjara, Luka Bobičanec (od 74. Matic Maruško), Rok Sirk (od 65. Tomi Horvat).
Trener: Ante Šimundža
Domžale: Dejan Milić, Matija Rom (od 46. Darick Kobie Morris), Gaber Dobrovoljc (od 56. Nermin Hodžić), Tilen Klemenčič, Dario Melnjak, Senijad Ibričić (od 63. Žan Žužek), Zeni Husmani, Tonči Mujan, Adam Gnezda Čerin, Lovro Bizjak, Agim Ibraimi.
Trener: Simon Rožman
(foto: Smiljan Kuhar)
Murskosoboška Fazanerija ne ustreza Domžalam, ki so na severovzhodu Slovenije v zadnjem času doživeli že dva zelo neprijetna poraza. Lani jih je Mura premagala v osmini finala pokalnega tekmovanja, danes pa je sledil še pravi šok v prvenstvu, v katerem je lanskoletni drugoligaš vodilno ekipo na lestvici po prvih dveh krogih razbil z neverjetnih 5:1. Katastrofalen poraz je sledil le nekaj dni po tem, ko so Domžalčani na dramatičen način izpadli iz Evrope proti ruski Ufi, čeprav se je ustvaril vtis, da bi si  zaslužili več.

Mura je začela odlično in povedla že v šesti minuti, ko je približno 3.000 gledalcev v Fazaneriji na noge dvignil Žiga Kous, ki je po podaji kapetana Alena Kozarja natančno meril z desne strani kazenskega prostora. Domžalčani so po prejetem zadetku prevzeli pobudo, vse pa se je spremenilo v 29. minuti, ko je Tilen Klemenčič v  kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Luko Šušnjaro in prejel rdeči karton. Z bele točke je meril Luka Bobičanec, a se je vratar Domžal Dejan Milić izkazal in strel Hrvata obranil.

Z igralcem manj Domžale proti razigrani Muri niso imele pravih možnosti. Drugi zadetek je padel v 38. minuti, ko je Mura izigrala obrambo Domžal, piko na i pa je po podaji Roka Sirka postavil Nino Kouter.

V drugem polčasu so Domžalčani skušali znižati zaostanek, Muri pa se je ponujalo veliko prostora v protinapadih in v enem od takšnih je padel že tretji zadetek na tekmi. Pod le-tega se je podpisal mladi up Luka Šušnjara, ki je izkoristil asistenco Kouterja in zadel v polno. Domžale so osem minut kasneje znižale preko Tončija Mujana, odgovor Mure pa je sledil že v 72. minuti, ko je razigrani Šušnjara prehitel branilca Domžal Kobieja Morrisa in z leve strani ukanil še domžalskega vratarja Milića. Kmalu zatem je imel Šušnjara veliko priložnost celo za hat-trick, končni izid srečanja pa je v eni najbolj sijajnih akcij v 1. SNL v zadnjem obdobju postavil Nino Kouter, ki je na velemojstrski naćin, s t.i. rabono, zaključil obračun ena na ena z domžalskim vratarjem in bržčas dosegel celo najbolj markanten zadetek v svoji karieri
.
Mura bo sezono nadaljevala v gosteh pri Rudarju, ranjene Domžale pa se bodo skušale na zmagovita pota vrniti doma proti Aluminiju.