Uredništvo    26. avgust 2018
1. SNL, 6. krog

Sirk s hat-trickom na čelo lestvice strelcev

Mura je po dveh zaporednih porazih danes s 3:2 premagala Aluminij iz Kidričevega, junak zmage pa je bil napadalec Rok Sirk, ki se je s hat-trickom zavihtel na čelo lestvice strelcev.

3 : 2
Mura: Dean Šafarić, Špiro Peričić, Žiga Kous, Klemen Šturm, Alen Kozar, Nino Kouter (od 85. Amadej Maroša), Nik Lorbek, Matic Maruško, Luka Šušnjara (od 77. Tomi Horvat), Luka Bobičanec, Rok Sirk (od 70. Žan Karničnik).
Trener: Ante Šimundža
Aluminij: Luka Janžekovič, Nemanja Jakšić, Dejan Petrović, Lucas Mario Horvat, Erik Gliha, Ivan Kontek, Francesco Tahiraj, Matic Vrbanec (od 80. Nik Marinšek), Alen Krajnc (od 79. Marcel Kene), Rok Kidrič (od 63. Tadej Trdina), Damir Grgić.
Trener: Oliver Bogatinov
Nogometaši Mure so se po dveh ničlah vrnili na zmagovita pota. V Fazaneriji so zasluženo s 3:2 premagali Aluminij, ki navkljub porazu še naprej zaseda visoko tretje mesto na lestvici. Junak tekme je bil nekdanji mladinec Maribora Rok Sirk, ki je dosegel vse tri zadetke za zmago domačega moštva.

Sirk je račun odprl v sedmi minuti, ko je izkoristil podajo Luke Bobičanca in z bližine zadel v polno. Drugi zadetek je dosegel v 21. minuti, ko ga je z desne strani "založil" Nino Kouter. Mura je bila sicer v prvem polčasu veliko boljši nasprotnik, saj je imel dve lepi priložnosti za zadetek tudi asistent pri prvem zadetku Bobičanec.

Kmalu po začetku drugega dela igre je Rok Kidrič z glavo meril čez gol domačega vratarja Deana Šafarića, Mura pa je bila vnovič natančna v 55. minuti, ko je odbito žogo vratarja Aluminija Janžeković v mrežo pospravil neustavljivi Sirk. Sirk je s tem dosegel že svoj peti prvenstveni zadetek v sezoni in se tako zavihtel na vrh lestvice najboljših strelcev.

Aluminij je v zaključku tekme le uspel ublažiti poraz. Štiri minute pred koncem rednega dela je z roba kazenskega prostora zadel Francesco Tahiraj in dosegel že tretji zadetek v letošnji sezoni, končni izid srečanja pa je v tretji minuti sodnikovega dodatka postavil novinec v vrstah šumarjev Marcel Kene , ki je z 20 metrov zadel s strelom pod prečko in se veselil svojega prvenca v prvoligaški konkurenci.