19.2.2019, ob 21:00 | Štadion: Stade des Lumières | Gledalcev: 57.889 | Sodnik: Cuneyt Cakιr (TUR)
Lyon 0:0 Barcelona
Rezultati Osmine finala

Gol je bil zaklet za Barcelono

Uredništvo 19. februar 2019 10 Komentiraj
(foto: /)
Barcelona po obračunu v Lyonu še ni "potrjena" za četrtfinale! Katalonci so v Franciji prevladovali in si priigrali kup priložnosti, a njihove merilne naprave nocoj preprosto niso bile dovolj natančne.
V ligi prvakov se je nocoj predstavil eden glavnih favoritov za naslov, ki pa je že v osmini finala naletel na nepredvidljivega in nevarnega nasprotnika, ki je v skupinskem delu tekmovanja svoj potencial zelo jasno demonstriral na obeh tekmah proti Manchester Cityju. Lyon je pogrešal enega svojih ključnih mož Nabila Fekirja, Barcelona pa zaradi poškodbe ni mogla računati na Brazilca Arthurja. Na sredini je tako začel Sergi Roberto, najdražji igralec v zgodovini kluba Philippe Coutinho pa začel na klopi za rezervne igralce.

Lyon je svojo nepredvidljivost hitro demonstriral, saj si je v uvodnih desetih minutah priigral kar dve lepi priložnosti za zadetek. Najprej je Marc-Andre ter Stegen dobro posredoval po natančnem strelu Houssema Aouarja, nekaj minut kasneje pa je Martin Terrier poslal pravi projektil v vrata Barcelone, ki je ob pomoči ter Stegna končal v prečki.

Lyon je dovolj prestrašil  Barcelono, da je zaigrala veliko bolj odgovorno in hitro prevzela pobudo. V nadaljevanju polčasa so bili gostje veliko nevarnejši, a številnih priložnosti niso znali izkoristiti. Prva se je ponudila Ivanu Rakitiću, ki je z roba kazenskega prostora meril mimo leve vratnice, nato je bil po podaji Jordija Albe nenatančen Lionel Messi, po protinapadu pa je z leve strani v Lyonovega vratarja Lopesa meril še najnevarnejši igralec Barcelone v prvem delu igre Ousmane Dembele. Isti igralec je nekaj trenutkov pred koncem polčasa za las zgrešil vrat s strelom z razdalje, nato je sledila priložnost Terrierja na nasprotni strani, razburljiv prvi polčas pa se je končal s strelom Sergia Busquetsa, ki je ob odboju od Jasona Denayerja za nekaj centimetrov zletel mimo vrat domačega moštva.

V drugem delu lige je bilo srečanje še veliko bolj enosmerno kot v prvem polčasu. Lyon je sicer začel obetavno in v osmi minuti nadaljevanja resno zapretil preko Memphisa Depaya, nadaljevanje pa je potekalo po notah Barcelone, ki oblegala kazenski prostor gostiteljev, ki so se vse bolj zgoščevali pred svojimi vrati. To ni bil večer Barceloninega napadalca Luisa Suareza, ki je zapravil več lepih priložnosti, prav tako pa to tudi ni bil večer Lionela Messija, ki se je sicer zelo trudil in bil aktiven v Barceloninih napadih, a je Lyonova obramba na čelu z Jasonom Denayerjem in Leom Duboisom sijajno omilila škodo, ki jo je zmožen ustvariti sijajni Argentinec.

Sijajen večer je imel za seboj tudi Lyonov vratar Anthony Lopes, ki je ubranil vse poizkuse igralcev Barcelone z razdalje, še posebej bravurozna pa je bila njegova obramba tik pred koncem tekme, ko je s približno 18 metrov močno sprožil Sergio Busquets, a je Lopes njegov strel s sijajno parado izbil v kot.