PSV razbil Ajax in osvojil naslov

Uredništvo 15. april 2018 0 Komentiraj
(foto: /)
PSV iz Eindhovna je na velikem derbiju nizozemskega prvenstva ponižal Ajax s 3:0 in si tri kroge pred koncem sezone zagotovil že tretji naslov nizozemskega državnega prvaka v zadnjih štirih letih.
Na Nizozemskem so ta konec tedna okronali novega državnega prvaka. O naslovu je odločal derbi med prvo in drugo ekipo na lestvici, PSV oziroma Ajaxom, pred tekmo pa je imel prvi pred drugim sedem točk prednosti.

PSV je pred svojimi navijači z odlično predstavo povsem zasenčil Ajax in ga premagal kar s 3:0. Prvi zadetek je že v 23. minuti dosegel Urugvajec Gaston Pereiro, na odmor pa je šel PSV z dvema goloma prednosti, saj je le petnajst minut kasneje v polno zadel še Luuk de Jong. PSV je vse dvome o zmagovalcu in prvaku razblinil devet minut po začetku drugega dela igre, ko je v polno zadel še mladi up Steven Bergwijn.

PSV ima tako tri kroge pred koncem sezone neulovljivih deset točk prednosti pred Ajaxom, danes pa je osvojil svoj 24. naslov nizozemskega državnega prvaka. Na večni lestvici še naprej sicer vodi Ajax, ki je osvojil 33 naslovov prvaka.

Po štiriletni eri Ajaxa, ki je med letoma 2011 in 2014 osvojil kar štiri zaporedne naslove državnega prvaka, lahko zdaj govorimo o eri PSV, saj je ekipa pod vodstvom Philippeja Cocuja v zadnjih štirih letih osvojila kar tri naslove državnega prvaka.