Uredništvo    25. april 2017
Napadalec verbalno napadel trenerja

Džeko trenerja zasul z žaljivkami

Tekmo med Romo in Pescaro je sinoči zaznamoval tudi izpad prvega strelca Edina Džeka, ki je ob menjavo v drugem polčasu izgubil živce in odvihral naravnost v slačilnico.
12.12.2017 | Evropske lige
Roma je tekmo italijanskega prvenstva proti Pescari sinoči zanesljivo dobila. Zmaga v gosteh s 4:1 je sinove volkulje utrdila na drugem mestu lestvice, dvoboj pa ob potrjenem izpadu Pescare v Serie B še nekaj časa zaznamoval tudi incident iz drugega polčasa.

Ob menjavi Edina Džeka 20 minut pred koncem je namreč napadalec Rome izgubil živce in z žaljivkami napadel trenerja Luciana Spalletija. "Je*i se! Je*i se! A si normalen?", naj bi proti Spalletiju zavpil Džeko, ki se bori za naziv najboljšega strelca lige. Ob menjavi je odvihral naravnost v slačilnico, tudi po tekmi pa se v mešani coni ni ustavil pri zbranih novinarjih.

Na tiskovni konferenci je trener Rome Spalleti povedal, da bo situacijo z Džekom zgladil sam in da je reprezentanta BiH menjal zaradi velikega števila odigranih tekem in hranjenja moči za konec sezone. Ob tem se je pošalil: "Sreča, da je Džeko odšel v slačilnico. Bilo me je strah, Edin je ogromen fant."