Uredništvo    25. avgust 2017
Po neuspešnem hrvaškem večeru ...

Razočaranje za Dinamo in Hajduk

Južni sosedi so imeli sinoču v ognju tri železa, vendar ostali praznih rok. Dinamo izpadel v Albaniji, Osijek na Dunaju, Hajduk pa pred domačimi gledalci proti Evertonu. Žreb čaka le Kekova Rijeka.
8.11.2017 | Evropske lige
Hrvaška nogometna javnost je imela pred sinočnjimi tekmami playoffa evropske lige velika pričakovanja, ki pa se na njeno žalost niso spremenila v resničnost. Vsi trije hrvaški predstavniki so včeraj izpadli, pri čemer največje razočaranje predstavlja izpad zagrebškega Dinama.

Ta na gostovanju v Albaniji pri Skenderbeu ni uspel zlomiti odpora domače ekipe, ki je pred tednom dni na Maksimiru odigrala 1:1 in zavoljo gola v gosteh po sinočnjih 0:0 napredovala v skupinski del evropske lige.

"Bom kar iskren - napredoval je srčnejši in borbenejši nasprotnik. Zato jim čestitam," je bil po tekmi jedrnat trener Zagrebčanov Mario Cvitanović. "Po 11 letih ostati brez Evrope je neuspeh, vendar moramo dvigniti glave. Smo pa igrali brez energije in koncentracije in na tak način ne moremo pričakovati uspeha."

Kratek je na koncu ostal tudi splitski Hajduk, ki je pred domačimi gledalci po prvem polčasu proti Evertonu vodil z 1:0 - sijajen gol je dosegel Radošević. Vendar so se upi Dalmatincev razblinili takoj na začetku drugega polčasa, ko je le po nekaj sekundah Gylfi Sigurdsson z golom z več kot 40 metrov utišal Poljud in končalo se je z 1:1 ter skupnih 3:1 za Angleže.

Osijek na Dunaju ni uspel nadoknaditi zaostanka s prve tekme. Zmaga z 1:0 v gosteh je bila premalo in Austria se je razveselila skupinskega dela evropske lige. Tam bo edina hrvaška predstavnica tako državna prvakinja Rijeka.