Uredništvo    15. junij 2010
Brazilci mukoma premagali Severno Korejo

Maicon in Elano rešila Brazilijo

Brazilija je prišla do zmage, vendar precej težje od pričakovanj. "Otroci sambe" so Severno Korejo po mučni uri in pol igre premagali z rezultatom 2:1.
10.11.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Johannesburg, Gledalcev: 54331, Sodnik: Kassai (Madžarska)
1 : 0

2 : 0

2 : 1
Brazilija: Julio Cesar, Lucio, Maicon, Juan, Gilberto Silva, Elano (od 73. Dani Alves), Felipe Melo (od 84. Ramires), Kaka (od 78. Nilmar), Michel Bastos, Luis Fabiano, Robinho.
Trener: Luiz Felipe Scolari
Severna Koreja: Ri Myong-Guk, Ri Kwang-Chon, Pak Chol-Jin, Cha Jong-Hyok, Ri Jun-Il, Pak Nam-Chol, Mun In-Guk (od 80. Kim Kum-Il), Ahn Young-Hak, Ji Yun-Nam, Hong Jong-Jo, Jong Tae-Se.
Trener: Kim Jong-Hun

Navdušila ni niti Brazilija. Selecao je z veliko muke premagal Severno Korejo, ki slovitemu nasprotniku ni izkazal pretirano veliko spoštovanja. Popolni outsider, ki to očitno ni, se je izkazal z izjemno borbeno, nepopustljivo igro. Trud Severnokorejcev je bil nagrajen ob koncu srečanja, saj so dosegli častni zadetek.

Pričakovali smo veliko, a znova dobili zelo malo. Brazilija, reprezentanca "fantazije", ni upravičila visokih pričakovanj vseh nas, četudi je igrala proti anonimni Severni Koreji. Brazilci so igrali apatično in dolgo čakali zadetek. Začeli so sicer dobro, po pričakovanjih so dominirali na igrišču, vendar neposredno pred vrata severnokorejskega vratarja vendarle niso uspeli priti. Poizkušala sta Elano in Robinho, vendarle, tako kot njuni soigralci, grešila. Brazilija je igrala brezidejno, brez pravega zaključka, zato je bilo v drugem polčasu pričakovati, da bodo varovanci selektorja Dunge pritisnili proti vratom Severne Koreje.

To se je v drugem delu igre tudi zgodilo. V 51. minuti je s prostega strela nevarno poizkusil Bastos, silovito sprožil, a za las zgrešil cilj. V 55. minuti pa vendarle zadetek. Žoga je pričakovano zatresla mrežo Severne Koreje, zgodilo pa se je tako, da je po desni Elano lepo našel Maicona, slednji pa je praktično iz mrtvega kota premagal nasprotnega vratarja. Po doseženem zadetku so se Brazilci malce razživeli, na trenutku se je zdelo, da bomo le videli delček nogometne sambe, po kateri slovenijo, vendar se to ni zgodilo. Kljub temu so Brazilci, natančneje Elano, dosegli še en zadetek, tik pred koncem srečanja pa doživeli še šok – zadeli so namreč tudi borbeni Korejci.