Uredništvo    10. julij 2018
Svetovno prvenstvo 2018

Umtiti je Francijo odpeljal v finale!

Za nami je dinamična, zelo zanimiva polfinalna tekma med vročima Francijo in Belgijo. Odločil jo je gol z glavo Samuela Umtitija, ki je v veliki finale odpeljal Francoze. Galski petelini lovijo drugi svetovni naslov.
Mbappe vse premije za naslov p...
Štadion: Saint Petersburg Stadium (St. Peterburg), Gledalcev: , Sodnik: Andres Cunha (URU)
Francija: Hugo Lloris, Lucas Hernández, Raphaël Varane, Samuel Umtiti, Benjamin Pavard, Blaise Matuidi (od 87. Corentin Tolisso), Paul Pogba, N'Golo Kante, Kylian Mbappe, Olivier Giroud (od 85. Steven Nzonzi), Antoine Griezmann.
Trener: Didier Deschamps
Belgija: Thibaut Courtois, Vincent Kompany, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Nacer Chadli (od 91. Michy Batshuayi), Axel Witsel, Marouane Fellaini (od 80. Yannick Ferreira-Carrasco), Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Mousa Dembele (od 60. Dries Mertens), Romelu Lukaku.
Trener: Roberto Martínez
Belgija je z zmago proti Braziliji začela kotirati izjemno visoko med potencialnimi kandidati za naslov svetovnega prvaka, a je izločena iz igre. Belgijci so tekmo začeli agresivno in bolje od Francije in predvsem dobrim reakcijam branilcev se je selektor Didier Deschamps lahko zahvalil, da je ostalo pri izidu 0:0. V 13. minuti prva akcija Francozov, Pogba je potegnil v protinapad, zaposlil Girouda, ki pa se je izgubil. V 16. minuti prvi konkreten udarec, sprožil je Hazard, a mimo gola. Francozi so vrnili preko Matuidija, ki pa je streljal ravno v Courtoisa. V 19. minuti nova nevarna akcija Belgijcev, Hazard je udaril, zadel Varaneja v glavo, malo je manjkalo, pa bi Lloris imel velike težave. V 22. minuti je francoski vratar sijajno reagiral ob strelu Alderweirelda. Griezmann je bil pri Francozih precej aktiven, a tudi nerazpoložen, saj je krepko grešil. Nenatančen je bil tudi Giroud v 34. minuti. Najlepšo priložnost v prvem polčasu pa je imel Pavard, ki je prišel z desne strani sam pred Courtoisa, streljal po tleh, Belgijec pa je strel ubranil.

Prvi polčas je ponudil zanimivo tekmo in tudi drugi ni razočaral. Francozi so prevzeli pobudo in v 51. minuti povedli. Griezmann je podal iz kota, Fellaini je zamudil v skoku, kar pa je znal izkoristiti Samuel Umtiti, ki je z glavo zadel za vodstvo Francije. Belgijci so bili nato nevarni v 65. minuti, Mertens je podal Fellainiju, slednji pa je z glavo meril za las mimo. Francozi so bili v trenutkih, ko so konkretneje branili svoj gol, nevarni v protinapadih, a njihovi zaključki niso bili natančni. V 81. minuti je nevaren strel proti golu Francije sprožil Witsel, Lloris pa je odlično reagiral. Belgijcem se je vse bolj mudilo, poizkušali so, Francozi pa so začeli "ubijati" čas in zavlačevali, kolikor se je le dalo.V sodnikovem podaljšku pa so imeli celo dve lepi priložnosti za 2:0, prvo je v tretji minuti podaljška zastreljal Griezmann, drugo v zadnji minuti podaljšla pa Tolisso. Vseeno je bil gol Umtitija dovolj, da se je Francija prebila v veliki finale mundiala!