Uredništvo    11. julij 2018
Svetovno prvenstvo 2018

NORO, HRVAŠKA V FINALU MUNDIALA!

Ne bo se vrnil domov!!! Hrvaška je po podaljških z 2:1 premagala Anglijo in zabeležila največji uspeh v svoji zgodovini. Strelec zgodovinskega zadetka za finale s Francijo je bil Mario Mandžukić.
Mbappe vse premije za naslov p...
Štadion: Lužniki (Moskva), Gledalcev: 78011, Sodnik: Cuneyt Cakir (TUR)
p2 : 1
Hrvaška: Danijel Subašić, Ivan Strinić (od 95. Josip Pivarić), Dejan Lovren, Domagoj Vida, Šime Vrsaljko, Ivan Perišić, Luka Modrić (od 119. Milan Badelj), Ivan Rakitić, Marcelo Brozović, Ante Rebić (od 101. Andrej Kramarić), Mario Mandžukić (od 115. Vedran Ćorluka).
Trener: Zlatko Dalić
Anglija: Jordan Pickford, John Stones, Kyle Walker (od 112. Jamie Vardy), Kieran Trippier, Harry Maguire, Dele Alli, Jesse Lingard, Ashley Young (od 90. Daniel Rose), Jordan Henderson (od 97. Eric Dier), Raheem Sterling (od 74. Marcus Rashford), Harry Kane.
Trener: Gareth Southgate
To je bil večer, o katerem bodo govorili rodovi. Hrvaška je v dramatičnem polfinalu še tretjič zapovrstjo nadoknadila zaostanek, a se tokrat "rešila" še pred izvajanjem enajstmetrovk ter z zmago proti Angliji spisala največjo zgodbo v zgodovini hrvaškega nogometa vseh časov. Ne samo to, največjo zgodbo v zgodovini celotnega nogometa na področju nekdanje Jugoslavije!

Za epsko zmago so morali Hrvati še kako trpeti. Začelo se je namreč popolno za Angleže, ki so povedli že v peti minuti, ko je Kieran Trippier mojstrsko izvedel prosti strel na robu kazenskega prostora in Angleže popeljal v vodstvo. Hrvaška je v uvodnih minutah delovala razglašeno in boječe, prvič se je nekoliko opogumila šele v 19. minuti, ko je Ivan Perišič s strelom mimo vrat tiho napovedal svoj največji večer v karieri. V 30. minuti je imela Anglija izvrstno priložnost za zadetek, a ta v vsakem primeru ne bi obveljal, saj je stranski sodnik z nekoliko daljšo zamudo dvignil zastavico. Tri minute kasneje je Ashley Young v zadnjem hipu žogo izbil pred Antejem Rebićem, dve minuti kasneje pa je obetaven angleški napad slabo zaključil Jesse Lingard.

V drugem polčasu je Anglija padla. Hrvaška je povsem izenačila razmerja moči na igrišču, počasi prevzela pobudo in nevarno pretila vse do 68. minute, ko je po sijajnem predložku Šimeta Vrsaljka Perišić z glavo preskočil vse angleške branilce in poravnal izid. Le štiri minuti kasneje so okameneli Angleži skorajda prejeli še drugi zadetek, ko je po napaki v obrambi Perišić zadel vratnico. V rednem delu tekme je imela Hrvaška še eno priložnost za zmago, a se je izkazal Jordan Pickford, ki je ubranil strel Maria Mandžukića.

Sledili so podaljški in drama vseh dram. V 99. minuti je sijajni Vrsaljko z glavo preprečil zanesljiv zadetek Johna Stonesa, ki je že premagal hrvaškega vratarja. Nekaj sekund pred koncem prvega podaljška je imela sijajno priložnost tudi Hrvaška, a je Pickford s fantastično reakcijo preprečil gol Mandžukiću.

V četrti minuti drugega dela podaljška je sledila akcija, ki se bo v hrvaško zgodovino vpisala kot eden najbolj pomembnih trenutkov v zgodovini te države. Po novi napaki angleške obrambe je Perišić z glavo žogo podal Mandžukiću, ta se je otresel Stonesa in s strelom v daljši spodnji kot zadel za vodstvo Hrvatov z 2:1. Sledila je končnica, angleški napadi brez prave ideje in nato ekstaza pri naših južnih sosedih, ki so postali najmanjša evropska država, ki bo kdajkoli nastopila v finalu največje nogometne tekme na svetu.
Komentarji: 77
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... > >> Starejši naprej | Novejši naprej
MatRag 12.7.2018, 18:54 Prijavi komentar
ZEMLJI*
Do osmine finala sem jim privoščil potem pa ne več. Postali so prenapihnjeni in začele so se dogajati stvari kot Vidin...Slava Ukrajini, Vrsaljko po tekmi včeraj provociral Angleže pa Lovren si Thompsona vrti. Samo Šimunič še manjka pa so kompletni. Tega pač ne maram in za to jim ne privoščim. Imajo vse, prelepo državo s čudovitim morjem a naroda še balkanizem ni zapustil. Kar se tiče arbitraže pa me briga pa če je meja pri Ljubljani. Zanima me samo kaj bi narod naredil če izgubijo. Bodo ponosni na njih ali bodo razbijali vse pred seboj? Samo to me zanima. V primeru naslova pa jim predlagam naslednji plakat pred vstopom v državo. DOBRODOŠLI U ZELJI PRVAKA, A LJUDI OD BEDAKA.
Werder Lunik 12.7.2018, 14:36 Prijavi komentar
Hajduk, z NAJVEČJIM veseljem bi to storil, vedno ko je opcija spremljat tekme na HRT, storim točno to. A ne boš verjel, z nameni "zaščite potrošnikov" so vsi kanali kodirani in je človek dobesedno prisiljen gledat prenos z našimi "geniji" razen če ne gledaš streama preko spleta. Zdaj če pa že imam TV z edinim namenom, da preko le-tega spremljam športne prenose (ostalega dobesedno nikoli ne gledam) potem ne vem zakaj bi z napol legalnim streamanjem spremljal tekmo v majhnem okenčku, tuj komentar gor ali dol.. To, da je pa obstoječa zakonodaja (oz. bolje rečeno podpis pogodbe za licenco glede prenašanja velikih športnih dogodkov) totalni nateg od katerega najkrajšo potegnemo odjemalci, je pa pomojem še največjemu bizgecu jasno. Če dam vso evforijo na stran, je tudi ta problematika razlog, zakaj grem v nedeljo gledat tekmo preko meje. Že tako bo občutek neverjeten, da ba še ne bo treba treba poslušat Milovanovičevega zehanja ali Staretovega hrkanja, pa naravnost neprecenljivo. =)
HajdukSplit11 12.7.2018, 14:13 Prijavi komentar
Drugace oa fantje prestavote na avstrijce, nemce ali pa na HRT2. Vrhunsko koemntiranje.
HajdukSplit11 12.7.2018, 14:12 Prijavi komentar
Fantje. Na vratih cakata Livakovic in Kalinic pa Stipica, Vida in Lovren sta se dovplj mlada da imata do evropskega se lahko v nogah najboljsa leta, do takrat pricakujte Jedvaja in Caleto-Carja ki bosta prevzela diktiranje, Versaljko se ima 4 leta sigurno, Pivaric bi se jih tudi moral imet, Kovacic in Brozovic bosta vrhunski tandem, sploh Brozovic vceraj je igral kot pravi "regista", hodil po zogo med Lovrena in Vido, vehunsko, pred njima bo stal ali Rog ali pa Coric, Rebic in Kramaric postajata WC napadalca, Perisic ko bo imel "na lagerju" par km/h manj bo pa postal joker, medtem ko levo krilo prevzame Pjaca... Hrvaska postaja evropska velesila preloma desetletja! Super za sosede, upam da se tudi pri nas vse skupaj popravi!:)
alfonso 12.7.2018, 11:58 Prijavi komentar
Bo držalo da so ti gospodje svoje najboljše komentiranje oddelali, toda močno upamo da nam v prihodnosti ne bo potrebno poslušati ošabnih, samovšečnih,neprivoščljivih skratka,zakompleksanih, Obrezov. Enostavno ta dva b....a ne moreta skriti negativne energije. Ne dojamem te osladnosti Obreza sinoči na tv,tip se spušča v ocenjevanje in strokovno področje. Skrajno neodgovorno od ljudi ki bi morali odgovarjat za tako slabo organizacijo stud. prenosov. Opr. ta pleško je sinoči trpel ob odličnem 2. polčasu Hrvatov, nezaslišano. Gospodič to je vndar šport in nacionalnost tukaj res nima kaj iskat,če si še južneje bi kot športn ... moral razumet, toda nisi nič..
Werder Lunik 12.7.2018, 11:32 Prijavi komentar
Glede pripomb čez komentiranje na nacionalki pa ne vem več, a imata bisera Ivo in Andrej dosmrten privilegij uničit s svojim zehanjem tudi najzanimivejšo tekmo ali je zgolj uprava RTV nesposobna, ampak če bi samo enkrat, enkrat samkrat pobrali naključnega mimoidočega, ki bi šel mimo Bangladeša (kjer dr. Andrej tako rad žlampa), pa ga strpali v studio, bi verjetno oddelal svoje vsaj 70% bolje. :D
Werder Lunik 12.7.2018, 11:30 Prijavi komentar
F.C.O.L. +10 za tvoj prvi današnji komentar. Sicer pa razumem, da so nekateri tako omejeni, da jim vizija ne seže niti do konice lastnega nosu pa zarad tega 'nikoli ne bi mogli navijat za Hrvate' ampak kaj češ.. Lahko si le želim, da bo nedelja še bolj magična za vse prave navijače in resno razmišljam, da bi si šel prenos ogledat v Zagreb ali Rijeko.
MB_Bojan 12.7.2018, 11:19 Prijavi komentar
Upam, da se po tolikih upravičenih pripombah na račun prenosov RTV kaj ukrene. Za Milovanoviča in Stareta bi moralo biti to zadnje oglašanje nogometa. Sta tako izven časa kot telefonske govorilnice ob cesti. A res RTV ne more najti kader za sodoben prenos znanja in dinamike. Tudi včerajšnje pametovanje in vmešavanje arbitraže v nogometno tekmo je odraz poraznega nivoja naših komentatorjev. Morda za koga krivica, a za omenjene upam, da jih v bodoče ne bom več primoran poslušati.
lej ga tega 12.7.2018, 10:28 Prijavi komentar
Mat rag sej ne navijamo za sosedo zarad njihovih slaboumnih drzavljanov in tistih pezdetov iz sirokeg brijega pac pa za nase nekdanje skupne drzavljane neko skupno kulturo, pac delil smo se vsi, da je bilo milom a ne silom bi tut vsi srbi na čelu z obrezom bili veseli al jbg. To z arbitražo je pa pač njihovo stališče zaradi tiste afere in upajo na ugodno razrešitev v tožbenem postopku. Vpolitiki je tko da je vsm preveč udobno v foteljah in takoj ko bi hrvati priznali arbitražo bi vlada padla to je pa njihov hdz ki jih drži kot ujetnike, podobno kot sds pri nas ali pa nacionalne stranke v bosni. Hrvaška repka je včeraj imela zelen trak v spomin na žrtve genocida v srebrenici tako da od mene še en plus in gremo hrvati po naslov. Oni so dobri fantje in izpolnjujejo čisti core nacionalnega nogometa ne pa neka fc afrika khm francija.