Uredništvo    19. junij 2014
SP, skupina C, 2. krog

Kolumbijci uspešni še drugič

Kolumbija je uspešno prebrodila še drugega nasprotnika na svetovnem prvenstvu. Južnoameričani so se udarili z žilavimi nogometaši iz Slonokoščene obale in tekmo dobili z rezultatom 2:1.
11.1.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Mane Garrincha, Gledalcev: 68748, Sodnik: Howard Webb (ANG)

1 : 0

2 : 0

2 : 1

Kolumbija: David Ramirez Ospina, Pablo Estifer Armero (od 72. Santiago Arias), Cristian Zapata, Juan Camilo Zuniga, Mario Yepes, Enrique Abel Aguilar (od 79. Alexander Mejia), Victor Ibarbo (od 53. Juan Quintero), Carlos Sanchez, James Rodriguez, Juan Cuadrado, Teofilo Gutierrez.
Trener: Jose Pekerman
Slonokoščena obala: Boubacar Barry, Sol Bamba, Arthur Boka, Serge Aurier, Serey Die (od 73. Mathis Gazoa Bolly), Gervinho, Didier Zokora, Yaya Toure, Cheikh Tiote, Max Gradel (od 67. Salomon Kalou), Wilfried Bony (od 60. Didier Drogba).
Trener: Sabri Lamouchi
Obračun drugega kroga v skupini C, med Kolumbijo in Slonokoščeno obalo, je v prvem polčasu razočaral. Pričakovali smo, da bo tekma napeta, Zgodilo pa se je ravno obratno. Prvi polčas je bil zaspan, brez pravih priložnosti. V 28. minuti je Cuadrado podal z leve strani, pred golom pa se ni najbolje znašel Gutierrez, zapravil je stoodstotno priložnost. Afričani se niso kaj prida izkazali, njihovi poizkusi so bili jalovi in preprosto preslabi, da bi resneje ogrozili kolumbijskega vratarja.

V drugem polčasu smo videli drugačno sliko. Kolumbijci so zaigrali bolj odločno, tako da so se kmalu zvrstile tudi prve priložnosti. Obramba afriške reprezentance je bila na preizkusu že v 51. minuti, nato pa znova v 59. minuti. Hitri in spretni Juan Cuadrado je po desni strani prodrl v kazenski prostor, udaril je na gol, žoga se je dotaknila Barryja in se nato odbila od prečke. Močno je zadišalo po zadetku. Po uri igre je v igro vstopil Didier Drogba. V 64. minuti je Kolumbija povedla. Cuadrado je podal iz kota, James Rodriguez pa je zadel z glavo za 1:0. Tri minute pozneje je bil na preizkušnji Ospina, vendar brez zadetka.

Kolumbijci so hitro podvojili vodstvo, že v 70. minuti je za 2:0 zadel Quintero. Afričani so zaostanek znižali zelo hitro, v 73. minuti je po "slalomu" zabil Gervinho. Tekma se je odprla, kajti nogometaši Slononkoščene obale so lovili zaostanek. Ni jim uspelo. Tekma se je končala z izidom 2:1.