Uredništvo    13. junij 2010
Nemčija brez težav proti Avstraliji

Elf zlahka zmlel Kenguruje

Nemška reprezentanca se je na zadnji nedeljski tekmi na svetovnem prvenstvu pošteno znesla nad nemočno Avstralijo, ki je "pogoltnila" kar štiri zadetke.
7.11.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Durban, Gledalcev: 65000, Sodnik: Rodriguez (Mehika)
1 : 0

2 : 0

3 : 0

4 : 0

Nemčija: Manuel Neuer, Holger Badstuber, Philipp Lahm, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Mesut Özil (od 74. Mario Gomez), Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Miroslav Klose (od 68. Cacau), Thomas Müller, Lukas Podolski (od 81. Marko Marin).
Trener: Joachim Löw
Avstralija: Mark Schwarzer, Scott Chipperfield, Lucas Neill, Craig Moore, Luke Wilkshire, Jason Čulina, Carl Valeri, Richard Garcia (od 64. Nikita Rukavytsya), Brett Emerton (od 74. Mile Jedinak), Vincenzo Grella (od 46. Brett Holman), Tim Cahill.
Trener: Ange Postecoglou
Nemčija je na poti v osmino finala. Elf je prepričljivo dobil prvo tekmo na svetovnem prvenstvu, in sicer je reprezentanca, ki jo vodi Joachim Löw, s kar 4:0 ugnala bledo Avstralijo, ki bo prvenstvo morda zapustila tudi brez zmage. Vsaj, če gre soditi po njeni današnji izjemno slabi predstavi.

Avstralci so tekmo začeli odločno, z agresivnim pokrivanjem, vendar je bilo vse skupaj prelepo, da bi bilo res. Nemci so kmalu pokazali, da niso kar tako favoriti. Napadalni dvojec Podolski - Klose je bil kljub temu, da ima za seboj zelo slabo sezono in zato ni v blesteči formi, premočan za zmedene Avstralce, ki po kakovosti Nemčiji ne sežejo niti do kolen. Kanonada se je začela že zgodaj, v osmi minuti je mrežo avstralskega vratarja načel Podolski. V 27. minuti je bilo že 2:0, tedaj pa je tudi postalo dokončno jasno, da Nemčiji, ki je tekmo zaključila z igralcem več na igrišču (izključen je bil Cahill), zmago na tej tekmi lahko odvzame le še čudež. Nemci so sicer zapravili kar nekaj lepih priložnosti, vendar so do konca tekme zmago le še potrdili. V 68. minuti se je izkazal mladi Thomas Müller, ki je v letošnji sezoni pri Bayernu nabral veliko dragocenih izkušenj, dve minuti za njim pa še Cacau, ki ima za seboj fantastično sezono.

SP2010: Nemčija - Avstralija
(vir: Getty Images)

SP2010: Nemčija - Avstralija, Brett Emerton, Lukas Podolski

SP2010: Nemčija - Avstralija, Scott Chipperfield, Philipp Lahm

SP2010: Nemčija - Avstralija, Thomas Müller Muller, Miroslav Klose