Uredništvo    16. junij 2016
Euro 2016

Nemci nasedli ob Poljake

Pa smo ga dočakali. Prvi rezultat 0:0 na tem evropskem prvenstvu. Aktualni svetovni prvaki Nemci znova niso navdušili in kazen je prišla v obliki ene same osvojene točke proti Poljski.
7.11.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Stade de France, Gledalcev: , Sodnik: Bjorn Kuipers (NIZ)
Nemčija: Manuel Neuer, Benedikt Höwedes, Jerome Boateng, Mats Hummels, Jonas Hector, Toni Kroos, Mesut Özil, Sami Khedira, Mario Götze (od 66. Andre Schürrle), Julian Draxler (od 72. Mario Gomez), Thomas Müller.
Trener: Joachim Löw
Poljska: Lukasz Fabianski, Michal Pazdan, Artur Jedrzejczyk, Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki (od 87. Slawomir Peszko), Krzysztof Maczynski (od 76. Tomasz Jodlowiec), Jakub Blaszczykowski (od 80. Bartosz Kapustka), Lukasz Piszczek, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik.
Trener: Waldemar Fornalik
Nemčija in Poljska v prvem polčasu nista navdušili. Mario Götze je imel po podaji Juliana Draxlerja že takoj na začetku priložnost za zadetek, vendar žoge ni dobro zadel. Deset minut pozneje so si Nemci priigrali še eno priložnost, žogo je osvojil Thomas Müller, mimo gola pa je streljal Toni Kroos. Preostanek prvega dela igre je ponudil dvoboj na sredini igrišča, ekipi pa si priložnosti nista več pripravili. Vse skupaj je ostalo na ravni taktičnega obračuna.

Takoj na začetku drugega polčasa pa velika priložnost za Poljake. Grosicki je podal žogo v petmetrski prostor, Neuer je bil brez moči, Milik bi samo podstavil nogo ali glavo, toda na koncu je zakockal obetavno situacijo. Takoj na drugi strani priložnost za Nemce, Fabianski je dobro posredoval ob strelu Götzeja. Poljaki so bili v drugem polčasu precej boljši kot v prvem, bili so tudi nevarni, predvsem preko Milika in Lewandowskega. Predvsem prvi je bil precej aktiven, a na žalost Poljakov tudi nenatančen. Özil je kot zadnji v nemških vrstah skušal premagati Fabianskega, a mu ni uspelo. Obmirovali sta obe mreži, ekipi pa sta se razšli z izidom 0:0.