Uredništvo    10. julij 2010
Elf boljši od Urugvaja

Nemčija ubranila tretje mesto

Nemčija je osvojila končno tretje mesto na svetovnem prvenstvu v Južni Afriki. Zanimivi obračun z Urugvajem je Elf dobil z rezultatom 3:2. Znova je zadel Thomas Müller.
Nemci predstavili nove drese
Štadion: Nelson Mandela Bay, Gledalcev: , Sodnik: Benito Archundia (Mehika)

0 : 1
1 : 1

2 : 1

2 : 2

2 : 3

Urugvaj: Fernando Muslera, Martin Caceres, Diego Godin, Jorge Fucile, Diego Lugano, Maxi Pereira, Egidio Arevalo Rios, Diego Perez (od 77. Walter Gargano), Luis Suarez, Edinson Cavani (od 87. Sebastian Abreu), Diego Forlan.
Trener: Oscar Washington Tabarez
Nemčija: Hans-Jörg Butt, Per Mertesacker, Arne Friedrich, Dennis Aogo, Jerome Boateng, Marcell Jansen (od 81. Toni Kroos), Sami Khedira, Mesut Özil (od 90. Serdar Tasci), Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller, Cacau (od 73. Stefan Kiessling).
Trener: Joachim Löw
Nemški selektor Joachim Löw je malce presenetil s tem, ko je na klopi pustil Manuela Neuerja, Philippa Lahma, Miroslava Kloseja in tudi Lukasa Podolskega. Priložnost je ponudil novim igralcem, ki pa so vseeno delo opravili z odliko. V tekmi za tretje mesto so namreč premagali tudi nocoj zelo dobri Urugvaj, ki se je dobro upiral, zaostajal in nato vodil, ob koncu tekme pa skorajda izenačil. Urugvaj in Nemčija sta v Port Elizabethu odigrala lepo tekmo, dosegla pet zadetkov in se od tega svetovnega prvenstva, na katerem sta navdušila, poslovila na zelo lep način. Nemčija, ki je slavila z rezultatom 3:2, je tako ubranila tretje mesto s svetovnega prvenstva leta 2006.

Tekmo so bolje začeli Nemci, vendar so se v prvi priložnosti znašli Urugvajci. V šesti minuti je prosti strel izvedel Diego Forlan, a streljal ćez gol. Nemci so v svoji prvi priložnosti resno zapretili, Arne Friedrich je namreč v deseti minuti stresel prečko. V 19. minuti pa je že padel prvi zadetek. Bastian Schweinsteiger je streljal od daleč, urugvajski vratar Muslerja je žogo odbil, a le do Thomasa Müllerja, ki je zadel za 1:0 in dosegel svoj peti zadetek na tem prvenstvu. Toda vodstvo Nemčije ni trajalo dolgo, le do 28. minute, ko je Schweinsteiger na sredini igrišča izgubil žogo, Urugvajci pa so silovito krenili v protinapad, ki ga je z zadetkom zaključil Cavani. Priložnosti v naslednjih minutah ni bilo. Pred odhodom na odmor se je v priložnosti za zadetek znašel le še Luis Suarez, ki pa je streljal mimo gola.

Nemčija Urugvaj Diego Forlan

Na začetku drugega polčasa, v 48. minuti, že "akcija". Hans-Jörg Butt je ubranil strel najprej Cavanija in nato še Suareza in preprečil zanesljvi zadetek. V 51. minuti pa je bil nemočen. Odlični Forlan je po podaji z desne strani zadel s t.i. volejem in Urugvaj popeljal v vodstvo, ki pa ni trajalo dolgo. V 56. minuti je bil izid poravnan. Marcell Jansen je zadel z glavo, potem ko ga je na drugi vratnici z dolgo in nantančno podajo lepo našel Boateng. Diego Forlan je imel v 65. minuti na nogi 3:2, a je Butt njegov strel ubranil. V 76. minuti je na drugi strani zadetek preprečil Muslera, poizkušal pa je novinec na igrišču - Stefan Kiessling. Sami Khedira je bil v 82. minuti z glavo precej bolj natančen. Podal je Boateng. 3:2 za Nemčijo. Urugvajcem v tej fazi tekme ni preostalo drugega kot da krenejo v napad, kar so tudi storili, a brez uspeha. Odprta igra jih je skorajda stala zadetka, vendar je Kiessling v 88. minuti zgrešil nemogoče. Je pa zato predvsem navijačem nemške reprezentance tik pred koncem tekme malce zastal dih, ko je Friedrich blizu kazenskega prostora naredil prekršek, sodnik pa je dosodil prosti udarec Urugvaju. Žogo si je namestil Diego Forlan, ki s podobnih položajev seveda zna mojstrsko zadeti, kar bi mu skoajda uspelo tudi tokrat, vendar le, če ne bi zadel prečke. Za kaj več je Urugvajcem preprosto zmanjkalo časa.