Uredništvo    19. junij 2014
SP, skupina D, 2. krog

Suarez potopil Anglijo!

Anglija je doživela še drugi poraz na mundialu! Premagal jo je energični Urugvaj in to na krilih izjemnega napadalca Luisa Suareza, ki je Angležem zabil dva gola. Rooney končno do gola na SP.
7.10.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Arena de Sao Paulo, Gledalcev: 62575, Sodnik: Carlos Velasco (ŠPA)

1 : 0

1 : 1
2 : 1

Urugvaj: Fernando Muslera, Martin Caceres, Diego Godin, Jose Gimenez, Alvaro Rafael Gonzalez (od 79. Jorge Fucile), Cristian Rodriguez, Egidio Arevalo Rios, Nicolas Lodeiro (od 67. Christian Stuani), Alvaro Pereira, Luis Suarez (od 88. Sebastián Coates), Edinson Cavani.
Trener: Oscar Washington Tabarez
Anglija: Joe Hart, Glen Johnson, Leighton Baines, Phil Jagielka, Gary Cahill, Jordan Henderson (od 87. Rickie Lambert), Steven Gerrard, Raheem Sterling (od 64. Ross Barkley), Daniel Sturridge, Wayne Rooney, Danny Welbeck (od 71. Adam Lallana).
Trener: Roy Hodgson
Izjemno pomembna tekma za obe reprezentanci (to konec koncev dokazuje tudi obisk Zlatana Ibrahimovića) se je začela z odločno igro na obeh straneh. Obe reprezentanci sta se zavedali, da danes pravzaprav šteje le zmaga. V uvodu tekme so bili nekoliko bolj aktivni Angleži, vendar, z izjemo nevarnega poizkusa Rooneyja s prostega strela v 10. minuti, brez konkretnih priložnosti. V 16. minuti srečanja je Rodriguez ostal preveč osamljen, na angleško srečo pa je streljal mimo gola. V 27. minuti nekaj zmede v angleškem kazenskem prostoru, akcijo je zaključil Cavani, vendar brez uspeha. V 32. minuti pa izjemno lepa priložnost za Angleže. Z leve strani je s prostega strela podal Steven Gerrard, na drugi vratnici je žogo pričakal Wayne Rooney, visoko skočil, a zadel le prečko. Nič torej z njegovim prvim zadetkom na svetovnih prvenstvih. Je bil pa zato na drugi strani bolj razpoložen Luis Suarez, ki se vrača po operaciji kolena. Phil Jagielka je slabo reagiral, Suarez je pametno počakal in se izognil preovedanemu položaju, nato pa z glavo matiral Harta. Prvi polčas je tako dobil Urugvaj, četudi je Anglija dajala vtis boljšega nasprotnika, a hkrati premalo konkretnega.
Luis Suarez Urugvaj

Na začetku drugega polčasa takoj nevarnost z urugvajske strani, toda Suarez se tokrat ni najbolje znašel. Le dve minuti za Suarezom se je v veliki priložnosti znašel Edinson Cavani, ki je prišel sam pred angleškega vratarja Harta, streljal v daljši kot, Hart mu je dobro zaprl večino gola, tako da je napadalec PSG na koncu zgrešil gol. Wayne Rooney je imel v 54. minuti, ko je bil praktično sam pred Fernandom Muslero, priložnost za izenačenje, toda streljal je naravnost v vratarja. V 61. minuti je Alvaro Pereira nezavesten obležal na tleh, potem ko je trčil z Raheemom Sterlingom, Urugvajec je nato nadaljeval s tekmo. Angleži so znova oživeli v 75. minuti, ko je Rooney na drugi vratnici pričakal podajo Johnsona in izid izenačil. Gol je Angležem dal krila in krenili so po vodstvo. Ni jim uspelo. So pa zato prejeli še en zadetek. V 85. minuti se je, potem ko je še drugič nocoj premagal Harta, na kolena vrgel Suarez. Ko ga je selektor zamenjal in je sedel na klop, so ga oblile solze. Teh v urugvajski reprezentanci po koncu tekme ni manjkalo. Zmage so se Južnoameričani prešerno razveselili. Seveda pa skupina D še ni odločena. Angleži so zdaj v zelo slabem položaju in z eno nogo praktično že na letalu za Anglijo.