Uredništvo    19. junij 2010
Harry Kewell pordečel zaradi roke

Gana na vrhu skupine D

Gana in Avstralija sta se razšli z neodločenim izidom 1:1, kar je Gano zavihtelo na prvo mesto skupine C. Harry Kewell te tekme zagotovo ne bo pozabil!
15.9.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Rustenburg, Gledalcev: 34812, Sodnik: Rosetti (Italija)
Gana: Richard Kingson, John Paintsil, Lee Addy, Jonathan Mensah, Hans Sarpei, Kwadwo Asamoah (od 77. Sulley Ali Muntari), Anthony Annan, Kevin-Prince Boateng (od 87. Matthew Amoah), Andre Ayew, Prince Tagoe (od 56. Quincy Owusu-Abeyie), Asamoah Gyan.
Trener: Akwasi Appiah
Avstralija: Mark Schwarzer, Lucas Neill, Craig Moore, Luke Wilkshire (od 85. Nikita Rukavytsya), David Carney, Jason Čulina, Brett Holman (od 68. Joshua Kennedy), Carl Valeri, Brett Emerton, Mark Bresciano (od 66. Scott Chipperfield), Harry Kewell.
Trener: Ange Postecoglou

Gana
je prevzela vodstvo v skupini D, potem ko je zabeležila svoj prvi remi na svetovnem prvenstvu. Afričani so remizirali z Avstralijo, ki je izgubila Harryja Kewella.

Vložek na tej tekmi je bil velik, zato ni nobena od reprezentanc želela tvegati. Prvi so se do priložnosti za zadetek dokopali Avstralci, v 11. minuti je Bresciano izvedel prosti strel, vratar Gane Kingson je reagiral precej nespretno, žoga je prišla do Holmana, ki je zadel za 1:0. Ganci so krenili po izenačujoči zadetek, vendar jim je pot do gola zapiral vratar Schwarzer. V 24. minuti pa šok! Harry Kewell je dobil rdeči karton (!), ker je na golovi črti žogo preprečil pot v mrežo. Italijanski sodnik je dosodil tudi enajstmetrovko. Zanesljivi realizator je bil Gyan.

Gancem se je z igralcem več odprlo nekaj prostora. V 48. minuti je poizkušal Gyan, vendar je Schwarezer njegov strel ubranil. Avstralci pa so bili kljub igralcu manj še vedno nevarni. Neverjetno je zgrešil Kennedy. Priložnosti so se do konca srečanja izmenjavale na obeh straneh, vendar se rezultat ni spremenil. Ganci so tako izpustili lepo priložnost za nove tri točke. S točko so lahko bolj zadovoljni Avstralci, ki pa so vseeno imeli nekaj lepih priložnosti, zato bodo zapravljeno verjetno še nekaj časa obžalovali.