Uredništvo    16. junij 2010
Evropski prvaki slabo začeli SP

Šok! Poraz Španije

Favorizirana Španija se je na prvi tekmi na SP pošteno opekla. Evropski prvak se je spotaknil že ob majhno Švico. Junak Švicarjev:
13.11.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Durban, Gledalcev: 62453, Sodnik: Webb (Anglija)
Španija: Iker Casillas, Sergio Ramos, Joan Capdevila, Gerard Pique, Carles Puyol, Sergio Busquets (od 61. Fernando Torres), Andres Iniesta (od 77. Pedro), Xavi, David Silva (od 62. Jesus Navas), Xabi Alonso, David Villa.
Trener: Julen Lopetegui
Švica: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Philippe Senderos (od 36. Steve von Bergen), Stephane Grichting, Benjamin Huggel, Gökhan Inler, Gelson Fernandes, Reto Ziegler, Tranquillo Barnetta (od 90. Mario Eggimann), Eren Derdiyok (od 79. Hakan Yakin), Blaise Nkufo.
Trener: Vladimir Petković
Obračun velike Španije in male Švice se je začel mirno. Vse do 17. minute se ni zgodilo nič pretresljivega, tedaj pa je poizkusil David Silva, vendar vrat švicarskega vratarja Diega Benaglia ni resneje ogrozil. Vratar Wolfsburga je zelo dobro posredoval nekaj minut pozneje, ko je streljal branilec Pique in preprečil zanesljiv zadetek nogometaša Barcelone. Disciplinirana Švica favoriziranim Špancem ni dopuščala neposrednih soočenj z vratarjem Benagliom.

Drugi polčas v sami igri ni prinesel sprememb. Švicarji so se z vsemi razpoložljivimi možmi branili na lastni polovici, Španci pa so vztrajno pletli mrežo okrog njihovega kazenskega prostora. V 52. minuti pa šok! Iker Casillas je skočil na žogo, trčil z Derdiyokom, žoga se je odkotalila, Gelson Fernandes pa jo je potisnil v mrežo. V 70. minuti lepa priložnost za Špance - Xabi Alonso je z velike razdalje udaril s svojo desnico in silovito stresel prečko. Švicarji pa se niso dali, vratnico je zatresel Derdiyok. Špancem je zmanjkovalo časa, predvsem pa idej. Pomagal ni niti Fernando Torres, ki je vstopil v igro v drugem polčasu. Zadnja tekma 1. kroga svetovnega prvenstva je tako postregla z velikim presenečenjem - aktualni evropski prvak je ostal brez zmage. Še več, celo izgubil je.
SP2010 Španija - Švica Gelson Fernandes
(vir: Getty Images)

Komentarji: 16
klyemann 17.6.2010, 17:09 Prijavi komentar
@jaaz: novodobni nogomet ni nič naravnan na "upanje" in "10 igralcev v 16ko"... ampak je naravnan na rezultat! in s tem ni prav nič narobe! včasih je bilo tudi v Formuli veliko več prehitevanj in dinamike kot danes, ampak tudi formula še vedno drži velik krog privržencev. In če je kaj nepredvidljivo je to, da se Švica ubrani pred favorizirano Španijo ter z borbenostjo in disciplino premagajo individualne kvalitete! mnogo bolj nepredvidljivo kot da bi mesi tekal gor in dol po igrišču, zabijal gole, nasprotniki bi ga pa samo gledali kot teleta... skratka, če ti nogomet ni všeč, ga ali ne glej, ali pa ga ne pljuvaj...
jaaz 17.6.2010, 02:11 Prijavi komentar
@klyemann beri kaj pišeš ... če je kdo omejen, potem si verjetno ti, ker, brez zamere, po tvoji logiki bo čez kako leto ali 2 še šah bolj zanimiv in napet kot pa nogomet ... vsi se poslužujejo mourinhove taktike z interjem proti barceloni ... kje so tiste poteze, goli, preigravanja, nepredvidljivost, ki smo jih lahko spremljali na prejšnjih svetovnih/evropskih prvenstvih ?? ... če je novodobni nogomet naravnan k upanju na gol iz kontre in postavlanju 10 igralcev v 16ko, potem se mu ne piše nič dobrega.
Ibrakadabra 17.6.2010, 01:28 Prijavi komentar
ŠPANIJA DALEČ NAJBOLJŠA NA TEM SVETOVNEM PRVENSTVU, UPAM SAMO, DA POŠKODBE SANIRAJO
Red Devil 16.6.2010, 23:20 Prijavi komentar
Končno presenečenje svetovnega prvenstva! Da nebo vse tak monotono...Samo napadati ni dovolj, Španci pa se bodo gotovo kaj naučili iz tega in bodo na naslednji tekmi pokazali kaj več. Res je da so bili oni največji favoriti za zmago SPja...
klyemann 16.6.2010, 22:37 Prijavi komentar
ojoj, še vedno obstaja folk ki sanja o "antipropagandi nogometu"... kaj to sploh pomeni? dejte ljudje božji nehat srat s takimi neumnostmi... nogomet je, kakršen je, in remiji so prav tako del njega kot zmage in obramba je prav tako del nogometa kot napad... in dejstvo da nekdo leta 2010 reče da nekdo igra "bunker" in da je to "antipropaganda" je pač omejen! če češ gledat akcijo si prižgi DVD in glej Die Hard... če ne nameravaš sprejemat nogometa kakršen je v vsej svoji raznolikosti ga ne glej, al pa vsaj ne teži folku z neumnostmi!
Ovplain 16.6.2010, 22:29 Prijavi komentar
LOL @ Spain.
jaaz 16.6.2010, 21:36 Prijavi komentar
ko berem nekatere komentarje me sili na bruhanje ... zakaj bi navijal PROTI nekomu .. enostavno ne razumem ... pol navijaj za njegovega nasprotnika, ne pa proti nekomu ... druga stvar pa je, da je igra na tem svetovnem prvenstvu čista antipropaganda nogometa ... igra ni lepa na oko, golov je bore malo, tukaj pa so tudi nadležne vuvuzele.. @znj: bodimo realni pa rečimo, da bi lahko Švicarji najmanj 2:2 remizirali, ker 100% priložnosti Španije tudi ne moremo spregledat.
mixo44 16.6.2010, 20:51 Prijavi komentar
jim kar privoščim poraz.... kao največji favoriti za naslov....govorit je lahko, ampak to naredit je pa problem
demiensatlier 16.6.2010, 20:25 Prijavi komentar
haha sam da so zgubli
FcTadej 16.6.2010, 20:23 Prijavi komentar
pm kako me je razpizdila zmaga švice...pa ne zato ker je španija zgubila ampak zaradi stav..prav sem imel gano,slovenijo,a zajebeme španija ki jima najnižjo kvoto(nižjo je imela le brazilija), in dobitek 80€ gre v pm!!!!!!