Uredništvo    17. junij 2010
Grki dosegli prvo zmago na svetovnih prvenstvih

Z igralcem več do prve zmage

Grki so v svoji peti tekmi na svetovnih prvenstvih vendarle okusili slast zmage. Nigerijci jim z igralcem manj niso bili kos.
26.10.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Mangaung, Gledalcev: 31593, Sodnik: Ruíz (Kolumbija)
Grčija: Alexandros Tzorvas, Avraam Papadopoulos, Loukas Vyntra, Vasilis Torosidis, Sotirios Kyrgiakos, Sokratis Papastathopoulos (od 88. Georgios Samaras), Alexandros Tziolis, Giorgos Karagounis, Kostas Katsouranis, Dimitris Salpigidis, Theofanis Gekas (od 79. Sotiris Ninis).
Trener: Fernando Santos
Nigerija: Vincent Enyeama, Chidi Odiah, Joseph Yobo, Taye Taiwo (od 55. Elderson, od 77. Rabiu Afolabi), Daniel Shittu, Dickson Etuhu, Lukman Haruna, Sani Kaita, Peter Odemwingie (od 46. Chinedu Obasi), Aiyegbeni Yakubu, Kalu Uche.
Trener: Sunday Oliseh
Grčija se je vrnila. Vztrajni, trdoživi Grki so uspeli narediti preobrat in se z igralcem več pobrati po zaostanku z 0:1 ter zabeležiti prvo zmago na letošnjem svetovnem prvenstvu.

Nigerija je bolje začela. Afričani so dominirali v uvodnih 15 minutah in celo povedli, gol je v 16. minuti, s prostega strela, dosegel Kalua Uchea. Zanimivo, to je bil šele prvi zadetek s prostega strela na tem svetovnem prvenstvu! V 33. minuti pa šok za Nigerijo. Sani Kaita je dobil nepotreben rdeči karton. Po njegovi izključitvi so Grki zagospodarili na igrišču. Grki so rezultat izenačili še pred koncem prvega polčasa, z razdalje dobrih 15 metrov je udaril Salpingidis.

Nigerijci so z igralcem manj v drugem polčasu poizkušali predvsem s protinapadi, vendar je grški vratar reševal praktično nemogoče. Nigerijci pa so grešili celo prazna vrata. Nato pa nova napaka vratarja na tem svetovnem prvenstvu. Nigerijski vratar Enyeama je nerodno posredoval ob strelu, žoga se je odbila do Torosidisa, ki je zadel za 2:1, kar je bil tudi končni izid srečanja. Kljub napaki je bil Enyeama proglašen za najboljšega igralca tekme.