Uredništvo    15. oktober 2016
1. SNL, 13. krog

Derbi začelja pripadel Aluminiju

Obračun lanskoletnih drugoligašev je pripadel Aluminiju, ki je na svojem igrišču slavil z 2:1 in Radomlje še bolj "zabetoniral" na dno prvenstvene lestvice. Junak je bil Žiga Škoflek.
Štadion: Športni park Aluminij, Gledalcev: 100, Sodnik: Damir Skomina
Aluminij: Luka Janžekovič, Nemanja Jakšić (od 77. Denis Vezjak), Lovro Cvek, Vedran Turkalj, Josip Zeba, Dejan Petrović, Milan Kocić, Žiga Škoflek (od 85. Anton Rogina), Francesco Tahiraj (od 69. Mihael Rebernik), Alexander Srdić, Matic Vrbanec.
Trener: Slobodan Grubor
Radomlje: Aljaž Ivačič, Gregor Kosec (od 46. Liridon Osmanaj), Rok Jazbec, Žan Kumer (od 74. Aleksander Zukič), Domen Jugovar (od 68. Luka Gajić), Igor Barukčič, Josip Balić, Marko Nunič, Dušan Stoiljković, Luka Cerar, Kristijan Šipek.
Trener: Adnan Zildžović
Nogometašem Radomelj tudi v trinajstem poskusu ni uspelo zmagati in tako še naprej ostajajo pribiti na dno prvenstvene lestvice, na katerem bodo ob obstoječi formi kot kaže ostali prikovani vse do konca sezone. Pred vsega 100 gledalci je Aluminiju, ki na zadnjih šestih tekmah ni dosegel zadetka, uspelo slaviti z 2:1, junak pa je bil Žiga Škoflek, ki je dosegel oba zadetka. Aluminij je s tem izkoristil včerajšnji remi Krškega in se rivalom na lestvici približal na vsega točko zaostanka.

Prva večja priložnost je pripadla gostom in sicer po strelu Dušana Stoiljkovića, ki je z roba kazenskega prostora precej namučil domačega vratarja Luko Janžekovića, ki je spremenil smer žogi, ki se je od vratnice odbila v kot. Gostitelji so povedli v 32. minuti, ko je po lepem voleju z roba kazenskega prostora zadel Žiga Škoflek.

Kmalu po začetku drugega polčasa so Radomlje izenačile in sicer po akciji, ki jo je s strelom z desetih metrih zaključil rezervist Liridon Osmanaj, ki je ob polčasu zamenjal Gregorja Kosca. Sledila sta poskusa Marka Nunića pri Radomljah in Dejana Petrovića pri Aluminiju, drugi zadetek pa je padel v 58. minuti, ko je po lepi podaji v globino vnovič zadel Škoflek.

Do izteka srečanja je pesti Aljaža Ivačiča preizkusil še Lovro Cvek, vratar gostov pa se je izkazal tudi osem minut pred koncem, ko je zapretil še Mihael Rebernik.