Uredništvo    5. avgust 2018
1. SNL, 3. krog

Maribor nad Rangers z zajetno zmago

V Kidričevem ni bilo nobenih dvomov o tem, kdo bo dobil tekmo 3. kroga 1. SNL. Hat-trick Jasmina Mešanovića, zadela pa sta še Dervišević in Mlakar, je začinil prepričljivo zmagoslavje Maribora.
Štadion: Športni park, Gledalcev: 1500, Sodnik: Rade Obrenović
Aluminij: Luka Janžekovič, Nemanja Jakšić, Erik Gliha, Dejan Petrović, Arafat Mensah Ibrahim, Ivan Kontek, Matic Vrbanec, Rok Kidrič (od 84. Tadej Trdina), Nik Marinšek (od 60. Nikola Leko), Francesco Tahiraj (od 63. Ilija Martinović), Damir Grgić.
Trener: Oliver Bogatinov
Maribor: Jasmin Handanovič, Luka Uskoković, Mitja Viler, Saša Ivković, Blaž Vrhovec (od 69. Alexandru Cretu), Dino Hotić, Amir Dervišević (od 65. Aleks Pihler), Denis Klinar (od 74. Dare Vršič), Jasmin Mešanović, Martin Kramarič, Jan Mlakar.
Trener: Darko Milanič
V ekipi Maribora, spremenjeni v primerjavi z zadnjo evropsko tekmo, je danes debitiral novinec Denis Klinar. Po pričakovanjih so Mariborčani hitro vzpostavili kontrolo oziroma pobudo v igri na izjemno slabem igrišču. Prvi strel je v 10. minuti sprožil Petrović, mimo mariborskega gola. Na drugi strani v priložnosti Mešanović, prav tako brez uspeha. Jan Mlakar bi v 17. minuti lahko izvlekel več iz podaje Vilerja. Janžekovič je nato v 20. minuti dobro posredoval ob poizkusu Mešanovića ter nekaj minut zatem znova on strelu Mlakarja, ki je resnici na ljubo slabo streljal. Iz prostega strela je v 30. minuti poizkusil še Dervišević, vratar domačih pa je bil na mestu. V 31. minuti pa vendarle gol, po podaji z desne strani Klinarja ga je z glavo dosegel Jasmin Mešanović, ki je lobal Janžekoviča. Handanović je imel samo eno posredovanje, ko je v 39. minuti streljal Tahiraj.

Maribor je tudi na začetku drugega polčasa imel kontrolo in hitro tudi priložnost, močno je sprožil Dervišević, a tako kot proti Muri zadel le okvir gola. V 52. minuti pa 2.0, Mlakar je zaposlil Mešanovića, napadalec iz BiH pa je dosegel drugi gol na tekmi. Samo deset minut pozneje je bilo že 3:0. Grgić je s prekrškom nepravilno zaustavil Mešanovića, sodnik Obrenović ga je izključil in dosodil enajstmetrovko, ki jo je realiziral Amir Dervišević. V 77. minuti pa enajstmetrovka tudi na drugi strani, prekršek zanjo je nad Tahirajem storil Uskoković, strel z bele točke pa je realiziral Matic Vrbanec. Danes pa je bil očitno dan Jasmina Mešanovića, kajti omenjeni nogometaš je v 84. minuti z glavo zadel za 4:1. Janžekovič je imel nato še kar nekaj dela, vseeno pa je tekmo končal s petimi žogami v svoji mreži. Za 5:1 je v prvi minuti sodnikovega podaljška zadel Jan Mlakar. Toda to še ni bil končni izid srečanja, Petrović je namreč tik pred koncem presenetil Handanovića in znižal izid na 2:5.