Uredništvo    20. november 2016
1. SNL, 17. krog

Nova goliada Domžal

Domžalčani so še enkrat več napolnili mrežo svojih tekmecev. Zadnja žrtev najbolj strelsko učinkovite ekipe prvenstva je bil Aluminij, ki je doma priznal visok poraz z 4:0. Domžale še štiri točke za Olimpijo.
Štadion: Športni park Aluminij, Gledalcev: 400, Sodnik: Slavko Vinčič
Aluminij: Luka Janžekovič, Vedran Turkalj, Lovro Cvek, Nemanja Jakšić, Josip Zeba, Milan Kocić, Dejan Krljanovič, Žiga Škoflek (od 46. Mihael Rebernik), Toni Petrović (od 61. Blaž Kramer), Alexander Srdić (od 76. Dejan Petrović), Matic Vrbanec.
Trener: Slobodan Grubor
Domžale: Dejan Milić, Matija Širok, Miha Blažič, Gaber Dobrovoljc, Jure Balkovec, Zeni Husmani, Jure Matjašič, Marko Alvir, Luka Volarič (od 72. Žan Majer), Lucas Mario Horvat (od 52. Amedej Vetrih), Slobodan Vuk (od 62. Antonio Mance).
Trener: Simon Rožman
Nogometaši Domžal so tudi v Kidričevem utrdili sloves ekipe, ki trenutno v slovenskem državnem prvenstvu igra najbolj napadalen in učinkovit nogomet. Varovanci Simona Rožmana so trem "petardam" dodali še "poker" v Kidričevem ter se s tremi točkami  znova bolj približali vodilni Olimpiji, ki ima pred njimi še štiri točke prednosti.

Domžalčani v Kidričevem niso tako blesteli kot denimo proti Gorici, a so po drugi strani navdušili z izjemno učinkovitostjo. Prvi zadetek je padel po veliki napaki domačega moštva, ki jo je zakrivil Milan Kocić z nespretnim posredovanjem in avtogolom po predložku Jureta Balkovca. V nadaljevanju polčasa so imele Domžale preko Marka Alvirja priložnost za še en gol, a je Hrvat pred zaključnim strelom preveč okleval. Aluminij je imel do izteka polčasa kar nekaj priložnosti za izenačenje, ki pa jih ni izkoristil. Zapretila sta Josip Zeba in Matic Vrbanec, najbližje pa je bil Dejan Krljanović, ki je s strelom od daleč celo zadel zgornji del prečke.

Kmalu po začetku drugega polčasa je bila domača ladja potopljena. V 55. minuti je Slobodan Vuk s hrbtom proti golu sprejel žogo, se obrnil in z močnim strelom dosegel že svoj sedmi zadetek v letošnji sezoni. Le sedem minut kasneje je Vuk sodeloval tudi pri tretjem zadetku in sicer je po njegovi asistenci v polno zadel še Antonio Mance. Končni izid tekme je v 70. minuti postavil Gaber Dobrovoljc, ki je vnovič odlično skočil po predložku s kota in dosegel že svoj četrti zadetek v letošnji sezoni.