Uredništvo    1. december 2018
1. SNL, 18. krog

Popoln razpad sramotne Olimpije v Kidričevem

Olimpija je visoko izgubila v Kidričevem. Kolaps ni bil le rezultatske narave, ampak le nadgradnja padca forme v zadnjem obdobju. Ljubljančani so bili povsem razglašeni in si privoščili sramotno predstavo.
Štadion: Športni park Kidričevo, Gledalcev: , Sodnik: Slavko Vinčić
Aluminij: Luka Janžekovič, Ilija Martinović, Sanin Muminović, Nemanja Jakšić, Lucas Mario Horvat, Erik Gliha, Nikola Leko (od 77. Damir Grgić), Ivan Kontek, Dejan Petrović, Rok Kidrič (od 62. Alen Krajnc), Francesco Tahiraj (od 84. Tadej Trdina).
Trener: Oliver Bogatinov
Olimpija: Aljaž Ivačič, Dino Štiglec, Eric Boakye, Macky Bagnack, Aris Zarifovič, Rok Kronaveter (od 46. Vitalijs Maksimenko), Marko Putinčanin (od 64. Nik Kapun), Tomislav Tomić, Stefan Savic, Andrés Vombergar, Asmir Suljić (od 68. Jucie Lupeta).
Trener: Zoran Barišić
Macky Bagnack je Olimpiji še dodatno otežil delo, ker si je z nedisciplino prislužil rdeči karton. (foto: SPS)
Domače moštvo je že v prvem napadu doseglo gol. Aljaž Ivačič si je privoščil hudo napako, z roba kazenskega prostora je ob medlem Putinčaninu sprožil Lucas Mario Horvat in premagal vratarja Olimpije. V sedmi minuti priložnost za Olimpijo, s prostega strela z roba kazenskega prostora je poizkušal Štiglec, a streljal previsoko. Precej bolj nevaren je bil v deveti minuti Vombergar, ki je streljal z glavo, Janžeković pa je zaustavil strel. Nekaj minut pozneje so Ljubljančani iznačili, tokrat je Janžeković nenevarno žogo slabo izbijal, a le do Marka Putinčanina, ki je poravnal izid. A v 23. minut so gostitelji spet povedli. Jakšič je z desne strani podal pred gol, tam je bil ob nezbrani obrambi Olimpije Nikola Leko in premagal Ivačiča. Olimpija je igrala z veliko težavami, njeni igralci so izgubljali žogo, nevidni so bili Kronaveter, Suljić in Savić. V 32. minuti je bil blizu izenačenju Vombergar, spet je streljal z glavo, a zadel le vratnico. Tudi v 36. minuti, ko je po podaji Savića z leve strani streljal z nogo, je Vombergar znova zatresel okvir gola, tokrat prečko. Sledil je poizkus Putinčanina, Janžeković je refleksno posredoval. Olimpija je pritiskala in v 38. minuti zadela, a je Mertik dosodil prekršek Suljića v skoku. V 42. minuti pa še en gol Aluminija. Po podaji iz kota je Martinović z glavo zadel prečko, odbito žogo pa je v gol pospravil Leko. Olimpija je v prvem delu igre pokazala slabo podobo, Aluminij pa je izkoristil ponujeno. Ob koncu še rdeči karton za nedisipliniranega Bagnacka, ki je udaril enega od nasprotnih igralcev.

Barišić je ob polčasu menjal, slabega Kronavetra je zamenjal z Maksimenkom. Olimpija je hitro znižala zasotanek. Štiglec je zaposlil Stefana Savića, ki je s strelom po tleh v daljši kot premagal vratarja. A veselje gostov je bil kratko, več prostora so domači znali izkoristiti. Francesco Tahiraj je šel mimo Zarifovića in Putinčanina ter premagal Ivačiča. Današnji dan je za Olimpijo postal katastrofa, v 63. minuti je rezervist Krajnc zadel že za 5:2! Težko igrišče je bolj ustrezalo domačim nogometašem, ki so brez težav kontrolirali potek tekme, gostje pa bolj ali manj le čakali na konec. V 73. minuti pa nov šok za Olimpijo, po protinapadu je zadel Dejan Petrović. Za Olimpijo je današnja predstava sramotno slaba, za Aluminij pa nova pozitivna v letošnji sezoni. Nogometaši iz Kidričevega so pozitivno presenečenje letošnje sezone, njihova zmaga danes pa je povsem zaslužena.