Uredništvo    20. julij 2018
1. SNL, 1. krog

Uvodna tekma sezone pripadla Aluminiju

Prva tekma državnega prvenstva v sezoni 2018/19 je prinesla zanimivo predstavo in veselje nogometašem Aluminija, ki so proti Celju nadoknadili zaostanek in slavili z 2:1.
2 : 1
Aluminij: Luka Janžekovič, Nemanja Jakšić, Mihovil Klapan (od 58. Francesco Tahiraj), Erik Gliha (od 79. Nik Marinšek), Dejan Petrović, Anton Rogina (od 59. Alen Krajnc), Arafat Mensah Ibrahim, Ivan Kontek, Matic Vrbanec, Rok Kidrič, Damir Grgić.
Trener: Oliver Bogatinov
Celje: Metod Jurhar, Janez Pišek (od 61. Jakob Novak), Lovro Cvek, Jan Andrejašič, Elvedin Džinić, Tadej Vidmajer, Žan Zaletel (od 81. Jucie Lupeta), Rudi Vancaš Požeg, Mitja Lotrič, Nino Pungaršek, Tilen Pečnik (od 60. Dario Vizinger).
Trener: Dušan Kosić
Prvi obračun sezone 2018/19 sta v Kidričevem odigrala domači Aluminij, finalist pokala v minuli sezoni, in Celje, ki je minulo sezono sklenilo na petem mestu. Gostje so povedli hitro in sicer že v 13. minuti, ko je novinec v domačih vrstah Ivan Kontek v kazenskem prostoru igral z roko in zakrivil enajstmetrovko. Z bele točke je bil zanesljiv najboljši igralec Celja v minuli sezoni Rudi Požeg Vancaš.

Aluminij je izenačil že čez sedem minut, ko je podal še en novinec Erik Gliha, po napaki celjskega vratarja Metoda Jurharja pa je odbito žogo v gol pospravil domači napadalec Rok Kidrič. Dve minuti kasneje bi Ibrahim Mensah skorajda zrežiral popoln preobrat, a je celjska obramba njegov strel izbila z golove črte. V 36. minuti so imeli veliko priložnost Celjani, a je po strelu Tilna Pečnika žoga zadela prečko, razburljiv polčas pa se je končal še z veliko priložnostjo Aluminija, po kateri je prečka preprečila zadetek še Dejanu Petroviću.

Drugi polčas se je začel z dvema zaporednima priložnostma Celjanov, ki so zapretili preko Pečnika in Pungarška, v 59. minuti pa je sledila druga enajstmetrovka na tekmi, ki je bila tokrat dosojena v prid domačih nogometašev. Celjski vratar Jurhar je znova storil napako in podrl domačega napadalca, z bele točke pa je bil uspešen Matic Vrbanec.

Sedem minut kasneje je Jurhar s skrajnimi močmi ubranil strel Francesca Tahiraja, v 77. minuti pa se je izkazal še po strelu Mensaha. Dve minuti pred koncem tekme se je izkazal tudi domači vratar Luka Janžekovič, ki je odlično posredoval po strelu Tadeja Vidmajerja.