Uredništvo    14. oktober 2017
1. SNL, 12. krog

Vombergar rešil Olimpijo

Olimpija je pred Mariborom zadržala prednost dveh točk. V Kidričevem so domači povedli, Ljubljančani so se nato vrnili, za izenačenje je zadel Nathan Oduwa, tri točke pa je prinesel gol Andresa Vombergarja.
Štadion: Športni park Aluminij, Gledalcev: 600, Sodnik: Damir Skomina
Aluminij: Matija Kovačić, Nemanja Jakšić, Sanin Muminović, Arafat Mensah Ibrahim (od 67. Žiga Škoflek), Derrick Mensah, Vedran Mesec (od 54. Dejan Petrović), David Lukanc, Alen Krajnc, Marko Nunič, Matic Vrbanec, Francesco Tahiraj (od 87. Damir Bartulović).
Trener: Slobodan Grubor
Olimpija: Aljaž Ivačič, Kenan Bajrič, Branko Ilić, Dino Štiglec, Mitch Apau, Dario Čanađija, Stefan Savic, Nik Kapun, Ricardo Alves (od 69. Kingsley Boateng), Nathan Oduwa (od 74. Leon Benko), Andrés Vombergar (od 92. Tomislav Tomić).
Trener: Igor Biščan
(foto: nkolimpija.si)
V Kidričevem so zmaji naleteli na žilavega nasprotnika, ki je hitro uresničil željo po presenečenju. Že v peti minuti je namreč svoj debitantski gol v 1. SNL dosegel Alen Kranjc in tako pod žarometi Športnega parka poskrbel za veliko navdušenje v domačih vrstah. Ljubljančani se niso pustili zmesti. Odgovorili so hitro, že v 11. minuti. Štiglec in Savić sta kombinirala, Čanađija pa je žogo nato spravil do Nathana Oduwe, ki je iz neposredne bližine zadel za izenačenje. Gostje so bili v nadaljevanju prvega dela igre bolj nevaren nasprotnik, vendar mreže niso uspeli več zatresti.

Začetek drugega polčasa je ponudil previden pristop obeh moštev, priložnosti praktično ni bilo. Kar dolgo je bilo zato treba čakati na "akcijo". V 76. minuti se je ta le zgodila, spremenil pa se je tudi izid. Rezervist Boateng je podal z desne strani, v skoku pred golom pa je najvišje skočil napadalec Olimpije Andres Vombergar in zadel za 2:1. Aluminij je imel do izteka srečanja še dve priložnosti, pri Olimpiji pa velja omeniti strel Štigleca, toda ostalo je pri izidu iz 76. minute, s katerim se Olimpija vrača na vrh prvenstvene lestvice.