Uredništvo    15. julij 2017
1. SNL, 1. krog

Novinca sezono odprla z remijem

Dravograd je gostil prvo prvoligaško tekmo po dolgih letih, "domači" Ankaran je gostil soborca, ko gre za novince v 1. SNL. Tekma je bila zaprta za javnost, prav tako oba gola za obe ekipi - 0:0.
Štadion: Dravograd, Gledalcev: 0, Sodnik: Rade Obrenović
Ankaran Hrvatini: Matej Paal, Luka Badžim, Jan Pahor, Emir Dautovič, Gal Primc, Raoul Delgado, Vinko Cerovec, Mihovil Klapan (od 83. Tim Vodeb), Erik Gliha, David Lukanc (od 57. Sven Dodlek), Rok Kidrič.
Trener: Vlado Badžim
Triglav: Elvis Džafič, Kristjan Arh Česen, David Zec, Dejan Robnik, Alen Krcič, Vlado Šmit (od 16. Ožbej Kuhar), Gašper Udovič (od 70. Marko Gajič), Enis Đurković (od 63. Igor Bukara), Jernej Gvardjančič, Luka Majcen, Matej Poplatnik.
Trener: Siniša Brkić
Sezona 1. SNL se je uradno začela. Dravograd je gostil "domači" Ankaran in kranjski Triglav, oba kluba sta novinca v prvi ligi. Srečanje pred praznimi tribunami (administrativna prepreka) ni navdušilo s kakovostno predstavo. Prvi so zapretili nogometaši Ankarana, preko Primca, Gorenjci pa preko Majcna. Kidrič in Poahor sta bila podobno neuspešna kot Primc, prav tako Praprotnik na drugi strani. Prvi del igre, v katerem sta se obe ekipi še lovili, tako ni ponudil zadetkov.

Domači vratar Paal je imel v 55. minuti nekaj dela, Luka Majcen se je odločil za strel po prodoru po levi strani. Žogo so imeli več v posesti gostje, ki pa tega niso znali izkoristiti. Na drugi strani je Džafić uspešno posredoval v akciji Primca in Klapana. V 75. minuti napaka gostov, Kidrič je bil pred golom, vendar streljal previsoko. Gostje so proti koncu tekme skušali stopiti na plin, poizkušali so Krcić, Majcen, Bukara in Gvardjančič, toda ostalo je pri izidu 0:0.