Uredništvo    10. december 2016
1. SNL, 21. krog

Aluminij na odmor s skalpom Celja

Aluminij je na zgodnje popoldanski tekmi z 2:1 premagal Celje in tako prekinil serijo štirih zaporednih porazov. Junak je bil Žiga Škoflek, ki je za zmago zadel v 92. minuti.
2 : 1
Aluminij: Luka Janžekovič, Lovro Cvek, Josip Zeba, Milan Kocić, Dejan Krljanovič, Žiga Škoflek, Dejan Petrović (od 90. Anton Rogina), Denis Vezjak, Matic Vrbanec, Francesco Tahiraj (od 79. Mihael Rebernik), Blaž Kramer (od 66. Toni Petrović).
Trener: Slobodan Grubor
Celje: Matic Kotnik, Damir Hadžič, Elvedin Džinić, Goran Cvijanovič, Rudi Vancaš Požeg, Nino Pungaršek, Amar Rahmanović (od 55. Irfan Hadžić), Marin Glavaš, Lovre Čirjak, Matej Podlogar, Dalibor Volaš.
Trener: Dušan Kosić
Celjani so v zadnjih tednih precej pokvarili dober vtis iz zgodnejšega dela sezone, ko so se večkrat celo spogledovali z mesti pri vrhu lestvice. Pod vodstvom Igorja Jovičevića so Celjani na zadnjih sedmih tekmah doživeli kar pet porazov, pred dolgim zimskim odmorom pa so izgubili celo pri predzadnje uvrščeni ekipi na lestvici, ki je do danes doživela štiri zaporedne poraze in na kar šestih tekmah zapovrstjo ni dosegla zadetka. Na sedmi medsebojni tekmi je Aluminij danes sploh prvič premagal Celjane.

V prvem polčasu sta si obe ekipi priigrali po dve priložnosti. V domačih vrstah sta zapretila Dejan Krljanović s strelom z razdalje ter Dejan Petrović, Celjani pa so bili nevarni prek dveh strelov z glavo Mateja Podlogarja oziroma Daliborja Volaša.

Gostje so natančno po uri igre povedli, ko je po asistenci Podlogarja z glavo zadel Volaš in se veselil svojega osmega zadetka v letošnji sezoni. Aluminij je izenačil v 78. minuti, ko je po podaji Milana Kocića zadel Žiga Škoflek, sedem minut kasneje pa so imeli gostje veliko priložnost za vnovično vodstvo, a je Podlogar po uspešnem preigravanju domačega vratarja žogo poslal v prečko. V drugi minuti sodnikovega podaljška je Škoflek izkoristil nezbranost celjske obrambe ter z bližine dosegel zadetek, ki je Aluminiju priigral pomembne tri točke, ki dajejo nekoliko več upanja, da bi se ekipa iz Kidričevega v drugem delu sezone vendarle še lahko obdržala v prvoligaški druščini.