Uredništvo    26. avgust 2017
1. SNL, 7. krog

Ankaran je topovska hrana

Celjani so na prvi tekmi sedmega kroga visoko s 4:1 premagali zadnje uvrščeni Ankaran, ki je na sedmih tekmah prejel že 20 zadetkov. Veteran Luka Žinko že pri treh golih.
Štadion: Arena Z'dežele v Celju, Gledalcev: 370, Sodnik: Roman Glažar
Celje: Metod Jurhar, Janez Pišek, Amadej Brecl, Elvedin Džinić, Tadej Vidmajer, Jure Travner, Nikola Gatarić (od 65. Nino Pungaršek), Rudi Vancaš Požeg, Luka Žinko (od 81. Lovro Cvek), Jucie Lupeta (od 85. Bian Paul Šauperl), Filip Dangubić.
Trener: Dušan Kosić
Ankaran Hrvatini: Panagiotis Papadopoulos, Dino Škvorc, Tin Karamatić, Gal Primc (od 64. Žan Humar), Luka Badžim, Raoul Delgado (od 78. Tim Vodeb), Mihovil Klapan, Erik Gliha, Nazim David (od 55. Sven Dodlek), Bradley Meledje, Rok Kidrič.
Trener: Vlado Badžim
(foto: nkcelje.si)
Celjani so pred skromnim številom gledalcev gostili najslabšo ekipo v ligi, ki v uvodni četrtini sezone navkljub poplavi okrepitev kaže simptone lani razglašenih Radomelj. Primorci so na sedmih tekmah osvojili le dve točki, še bolj pa bode v oči podatek, da so v tem času prejeli že okroglih 20 zadetkov.

Celjani so bili večji del srečanja boljši nasprotnik, prvič pa so zapretili že v 12. minuti, ko je Nikola Gatarić zadel vratnico. Štiri minute kasneje je sin gostujočega trenerja Vlada Badžima Luka Badžim storil prekršek za enajstmetrovko, zanesljiv izvajalec pa je bil Luka Žinko, ki je zadel že tretjič in je trenutno celo prvi strelec Celjanov v državnem prvenstvu. Zmagovalec je bil bolj ali manj zapečetan po 20 minutah igre, ko je po podaji Janeza Piška žogo s podplatom v mrežo poslal Filip Dangubić in dosegel svoj drugi zadetek v letošnji sezoni. Pester začetek je dopolnil hiter zadetek gostov in sicer je že nekaj trenutkov kasneje po dolgi podaji v kazenski prostor dobro reagiral Francoz Bradley Meledje in žogo poslal pod prečko celjskih vrat. V sodnikovem podaljšku je imel Meledje na pladnju izenačenje, a je zadetek preprečil celjski vratar Metod Jurhar, ki je po katastrofalni napaki v prejšnjem krogu med vratnicama zamenjal Matjaža Rozmana.

Meledje je bil še naprej daleč najnevarnejši posameznik v vrstah Ankarana, saj je že kmalu po začeetku drugega polčasa z 20 metrov zadel vratnico in bil le za nekaj centimetrov oddaljen od izenačenja. Celjani so vrnili v 68. minuti po nevarnen poskusu Piška, goste pa so dokončno strli v zaključku tekme, ko so dosegli še dva zadetka. V 83. minuti je po lepi akciji Dangubića in Pungerška v prazno mrežo zadel Pišek, tri minute pozneje pa je po asistenci Dangubića zadel še Rudi Požeg Vancaš in postavil končni izid tekme,.