Uredništvo    14. april 2018
1. SNL, 27. krog

Celjani kot valjar čez Krško

Celjani so doma kar s 5:0 odpihnili Krčane in se Rudarju približali na zgolj točko zaostanka, četa Dušana Kosića pa je na zadnjih treh domačih tekmah svojim nasprotnikom nasula nič manj kot 17 golov!
5 : 0
Celje: Metod Jurhar, Janez Pišek (od 53. Luka Žinko), Amadej Brecl, Elvedin Džinić, Lovro Cvek, Jan Andrejašič, Dušan Stojinovič (od 73. Fedor Predragović), Rudi Vancaš Požeg, Nino Pungaršek, Jucie Lupeta (od 57. Luka Kerin), Dario Vizinger.
Trener: Dušan Kosić
Krško: Marko Zalokar, Marko Krajcer, Klemen Šturm (od 66. Boris Vidović), Jan Gorenc, Aleksandr Kulinits, Marco da Silva (od 51. Sandi Ogrinec), Luka Volarič, David Kovačič, Leo Ejup, Luka Vekić, Miljan Škrbić (od 37. Nikola Mandić).
Trener: Alen Ščulac
Nogometaši Celja so hitro prebrodili razočaranje po izpadu iz slovenskega pokala, v katerem so tudi na povratni tekmi pred domačimi gledalci priznali premoč ljubljanski Olimpiji.

Celjani so obračun proti Krškemu začeli odlično, saj je že v tretji minuti po obrambi Marka Zalokarja odbito žogo pobral Jan Andrejašić in jo potisnil v prazno mrežo. To je bil prvenec nekdanjega člana Kopra v majici Celja, le tri minute kasneje je pa dobro reagiral domači vratar Metod Jurhar, ki je dobro posredoval po močnem strelu Lea Ejupa z dvajsetih metrov. Celjani so povedli v 34. minuti, ko je Lovro Cvek pretental gostujočo obrambo, stekel pred Zalokarja in zadel za 2:0.

V drugem polčasu so se Celjani povsem razživeli. Že v prvi minuti nadaljevanja je po globinski podaji pravočasno stekel Rudi Požeg Vancaš in odlično formo okronal z novim zadetkom. Kmalu zatem so imeli Krčani preko Luke Vekića še eno priložnost za izenačenje, a se je znova izkazal Jurhar, ki prav tako v zadnjem času kaže zelo dobro formo.

Četrti  zadetek Celjanov je padel v 72. minuti,  ko je po podaji mladega Luke Kerina zadel še en mladenič v celjskih vrstah Amadej Brecl, končni izid tekme pa je v 81. minuti postavil Hrvat Dario Vizinger, ki je izkoristil asistenco Brecla in zadel za končnih 5:0.

Celjani so na  zadnjih treh domačih tekmah v prvenstvu Triglavu, Ankaranu in Krškemu zabili neverjetnih 17 golov, z novimi tremi točkami pa so se vnovič resno vključili v boj za četrto mesto, saj za Rudarjem zaostajajo le še za eno točko. Naslednji konec tedna bo njihova forma na domačem stadionu pred resnim preizkusom, saj v knežje mesto prihaja Olimpija.