Uredništvo    21. oktober 2017
1. SNL, 13. krog

Celjani prvič klonili doma

Celjani so zapravili vodstvo in proti Aluminiju na koncu ostal praznih rok (1:2), novi trener Dušan Kosić pa tudi v šestem poskusu še ni uspel zmagati na prvenstveni tekmi.
1 : 2
Celje: Metod Jurhar, Janez Pišek, Elvedin Džinić, Tadej Vidmajer, Jure Travner (od 69. Mitja Križan), Deni Štraus (od 80. Rok Jazbec), Luka Šušnjara (od 52. Lovro Cvek), Rudi Vancaš Požeg, Luka Žinko, Filip Dangubić, Jucie Lupeta.
Trener: Dušan Kosić
Aluminij: Luka Janžekovič, Sanin Muminović, Nemanja Jakšić, Žiga Škoflek, Dejan Petrović, Arafat Mensah Ibrahim, Derrick Mensah, Francesco Tahiraj (od 89. Anton Rogina), Matic Vrbanec, Alen Krajnc (od 62. Marko Nunič), Mario Jurčević.
Trener: Slobodan Grubor
Celjani so morali na obračunu na sedmo mesto priznati premoč Aluminiju, ki je sploh prvič doslej slavil v knežjem mestu. S tem se je podaljšala negativna serija novega celjskega trenerja Dušana Kosića, ki je po prevzemu vajeti od Tomaža Petroviča moštvo vodil na šestih prvenstvenih tekmah in v tem času vknjižil štiri remije in dva poraza.

V prvem polčasu je prva velika priložnost pripadla gostom in sicer je Žiga Škoflek v 18. minuti  z 20 metrov zatresel vratnico. Štiri minute kasneje je po lepi podaji Luke Žinka Filip Dangubić premagal Luko Janžekovića in se veselil svojega četrtega zadetka v letošnji sezoni. Sedem minut kasneje je imel isti igralec lepo priložnost za povišanje vodstva, a je njegov strel z roba kazenskega prostora le za malo zletel mimo okvira gola.

V drugem polčasu je prvi redke gledalce v 67. minuti ogrel Matic Vrbanec, ki je s prostega strela zadel zunanji del mreže. Aluminij je izenačil v 80. minuti, ko je po podaji Francesca Tahiraja domačega branilca Denija Štrausa žoga zadela v roko. Z bele točke je bil natančen Vrbanec, popoln preobrat pa je sledil globoko v sodnikovem podaljšku, ko je rezervist Anton Rogina izkoristil podajo Ibrahima Mensaha in šumarjem priigral vse tri točke.