Uredništvo    27. september 2018
1. SNL, 10. krog

Celjani so specialisti za remije

Celjani so se na svojem stadionu z Aluminijem iz Kidričevega razšli z delitvijo točk (1:1), s čimer so vpisali že šesti remi na desetih prvenstvenih tekmah. Celjane je poraza rešil Rudi Požeg Vancaš.
1 : 1
Celje: Matjaž Rozman, Amadej Brecl, Dušan Stojinovič (od 78. Deni Štraus), Jure Travner, Lovro Cvek, Jan Andrejašič, Janez Pišek, Jakob Novak, Rudi Vancaš Požeg, Mitja Lotrič (od 63. Rok Štraus), Elvir Ibišević (od 75. Dario Vizinger).
Trener: Dušan Kosić
Aluminij: Luka Janžekovič, Nemanja Jakšić, Sanin Muminović, Erik Gliha, Lucas Mario Horvat (od 83. Anton Rogina), Dejan Petrović, Ivan Kontek, Rok Kidrič (od 86. Ilija Martinović), Damir Grgić, Matic Vrbanec (od 80. Alen Krajnc), Francesco Tahiraj.
Trener: Oliver Bogatinov
Celjani so se po dveh zaporednih zmagah znova vrnili v stare tirnice, saj so proti Aluminiju vpisali že šesti remi v letošnji sezoni in v tej "kategoriji" prednjačijo v prvi slovenski ligi.

Prvi polčas je pred zelo skromnim številom gledalcev prinesel kar nekaj zanimivih situacij. V 13.. minuti je gostujoči vratar Luka Janžeković dobro posredoval po strelu Elvirja Ibiševića, štiri minute kasneje pa je Jure Travner z glavo zadel vratnico. Sledila je še ena priložnost Ibiševića in nova izjemna reakcija Janžekovića, Aluminij pa je svojo veliko priložnost v prvem delu igre dočakal v 33. minuti, ko je Francesco Tahiraj z odličnega položaja za strel meril visoko čez gol.

V drugi minuti nadaljevanja je bil nenatančen zadnje čase razpoloženi Mitja Lotrič, po obdobju brez pravih priložnosti pa so povedli gostlje in sicer v 75. minuti, ko je po podaji Dejana Petroviča v polno meril Rok Kidrič. Celjani so po prejetem zadetku vse sile strnili v napad, trud pa se je obrestoval v 84. minuti, ko je tudi malce s pomočjo sreče z glavo zadel Rudi Požeg Vancaš, ki je dosegel že svoj peti prvenstveni zadetek v sezoni.