Uredništvo    27. julij 2018
1. SNL, 2. krog

Celje zapravilo dva gola prednosti

Gorica se je ob polčasu tekme v Celju zdela že skorajda izgubljena, zaostajala je namreč za dva gola, a je v drugem polčasu zaostanek nadoknadila in se domov vrača s točko.
2 : 2
Celje: Metod Jurhar, Amadej Brecl, Lovro Cvek, Jan Andrejašič, Dušan Stojinovič, Žan Zaletel (od 70. Jure Travner), Rudi Vancaš Požeg (od 75. Jucie Lupeta), Mitja Lotrič, Nino Pungaršek, Jakob Novak, Dario Vizinger (od 16. Tilen Pečnik).
Trener: Dušan Kosić
Gorica: Gregor Sorčan, Uroš Celcer, Adis Hodžić, Žiga Lipušček, Matteo Tomiček, Rok Grudina (od 46. Jan Humar), Jaka Kolenc, Andrej Kotnik (od 80. Semir Smajlagić), Leon Marinić (od 68. Amel Džuzdanović), Bede Amarachi Osuji, Andrija Filipović.
Trener: Nermin Bašić
Celjani so tekmo odprli bolje kot gostje iz Nove Gorice. Že v šesti minuti je bil v lepi priložnosti po podaji Lotriča Požeg Vancaš, a zadel okvir gola. Gostje so odgovarjali v 11. minuti, streljal je Marinič, vendar mimo gola. Dario Vizinger zaradi poškodbe ni mogel nadaljevati tekmi, namesto njega je vstopil Tilen Pečnik. Celjani so bili nato znova v priložnosti v 33. minuti, ko je Stojinović po podaji s strani streljal mimo gola. Pet minut zatem pa gol Celja. Rok Grudina je s prekrškom v kazenskem prostoru ustavil Jakoba Novaka, Rudi Požeg Vancaš pa je zadel z bele točke za 1:0. Pred odhodom na odmor so gostitelji zadeli še enkrat, zadel je Mitja Lotrič

Novogoričani so na začetku drugega polčasa znova trepetali, dvakrat je bil pri strelu Rudi Požeg Vancaš. Na drugi strani je poizkušal Osuji. V 67. minuti, ko je Gorica zaigrala bolje, pa znižanje izida. Osuji je nael Andrijo Filipovića, Hrvat pa je zadel za 1:2. Novogoričani so nato krenili po še en gol, ki ga je in to na spektakularen način, dosegel rezervist Semir Smajlagić