18.8.2018, ob 18:00 | Štadion: | Sodnik:
Rezultati 5. kroga

Celjska kriza postaja vse hujša

Uredništvo 18. avgust 2018 4 Komentiraj
Bo Dušan Kosić prva trenerska žrtev nove sezone v 1. SNL? (foto: SPS)
Po zmagi Triglava v Celju ni več dvoma - Celjani so v krizi in štirje porazi na prvih petih tekmah sezone niso nikakršno naključje. Triglav je v Celju slavil s 3:1.
Celjani so se v minuli sezoni do zadnjega borili za Evropo, začetek nove sezone pa počasi že nakazuje na to, da bi Dušan Kosić lahko postal prva trenerska žrtev slabih rezultatov. Triglav je v Celju slavil s 3:1 in se veselil prve zmage v letošnji sezoni, Celjani pa po petih ostajajo brez zmage in pri vsega eni točki.

Tudi tokrat v celjski ekipi ni zaigral Rudi Požeg Vancaš, v klubu pa še naprej njegove odsotnosti, ki vštevši pokalni obračun traja že tri tekme zapovrstjo, ne komentirajo.

V prvem polčasu so bili Celjani precej nevarnejši, a streli Jucieja Lupete, Roka Štrausa in Jakoba Novaka niso našli poti v mrežo, ki jo je danes branil Jalen Arko.

V drugem polčasu se je v prvem delu povsem nenevarni Triglav opogumil in že po prvi akciji dosegel zadetek. Po odboju žoge v kazenskem prostoru je v polno zadel Luka Majcen, ki v začetnih krogih nove sezone kaže zelo dobro strelsko formo, saj je bil to že njegov tretji zadetek. V 60. minuti je Triglav povedel že z 2:0, akcijo pa je uspešno zaključil nigerijski novinec Dickson Afoakwa, ki je v uvodnih nastopih nakazal, da bi lahko predstavljal pomembno okrepitev za skromno gorenjsko moštvo. Nedolgo zatem so bili Celjani povsem potopljeni, ko je s strelom z roba kazenskega prostora natančno meril še Egzon Kryeziu.

Celjani so v drugem polčasu sicer zapravili enajstmetrovko in sicer že pred drugim golom gostov, ko je Arko zaustavil strel Janeza Piška. V 75. minuti je Jure Travner zadel prečko, Celjani pa so častni zadetek, ki pomeni manj kot nič, dosegli šest minut kasneje, ko je novo enajstmetrovko uspešno realiziral Tadej Vidmajer.

Celjane po četrtem porazu v sezoni naslednjo nedeljo čaka gostovanje v Ljudskem vrtu.