Uredništvo    4. november 2018
1. SNL, 15. krog

Maribor je zatrl Celje in prerešetal Rozmana

Maribor je brez Hotića, Mlakarja in Mešanovića v Celju kaznoval nerazpoloženo in neorganizirano domačo ekipo. Mariborčani so Celjane razbili in jim zabili kar pet golov. Milanič je ohladil Derviševića.
0 : 5
Celje: Matjaž Rozman, Jure Travner, Jan Andrejašič, Janez Pišek, Amadej Brecl (od 69. Tadej Vidmajer), Dušan Stojinovič, Jakob Novak, Žan Benedičič (od 59. Dario Vizinger), Rudi Vancaš Požeg, Mitja Lotrič, Elvir Ibišević (od 46. Lovro Cvek).
Trener: Dušan Kosić
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Saša Ivković, Blaž Vrhovec, Aleks Pihler (od 73. Amir Dervišević), Denis Klinar, Alexandru Cretu (od 87. Dare Vršič), Marcos Morales Tavares, Luka Zahović, Gregor Bajde (od 70. Felipe Santos).
Trener: Darko Milanič
Že v četrti minuti srečanja v Celju je domače moštvo prvič zapretilo, po podaji Požega Vancaša je streljal Lotrič, a čez gol. Prvi zaključni udarec na drugi strani pa je bil že gol. V sedmi minuti je Pihler podal, Marcos Tavares pa z glavo premagal Rozmana. Za kapetana Maribora je bil to 142. gol v 1. SNL. Mariborčani so po golu prevzeli pobudo na igrišču in v 15. minuti povedel z 2:0. Tavares je opravil večino dela, s strani streljal na gol, Rozman je žogo nerodno odbil, Luka Zahović je bil na pravem mestu in zadel za 2:0. Takoj pa še enajstmetrovka za Maribor, zaradi prekrška Benedičiča nad Pihlerjem. Izvajalec je bil Zahović, ki je slabo streljal, tako da Rozman niti ni imel kdo ve kako težkega dela. V 25. minuti je šel Tavares sam nad Rozmana, a je celjski vratar pravočasno stekel iz gola. Po podaji iz kota pa popolna zmeda v domači obrambi, žoga se je odbijala, nato pa jo je v gol potisnil Gregor Bajde. V 31. minuti nov neoviran strel gostov, Pihler je poizkusil, Rozman pa je žogo odbil. Jasmin Handanović je pol ure počival, v 35. minuti pa je v kazenskem prostoru sprožil Novak, mariborski vratar je žogo odbil. Celjani, ki so danes predvsem v obrambi igrali zelo slabo, so na odmor odšli s kar tremi goli zaostanka.

Slaba igra in postavljanje v obrambi Celja se je nadaljevalo v drugem polčasu. V 50. minuti je najboljši skakalec Maribora Saša Ivković podajo Vrhovca iz kota spremenil v gol. Pred golom danes povsem nekonkurenčnega Celja je bilo še naprej vroče, Rozman je posredoval ob strelu Cretuja v 54. minuti. Mariborčani so še naprej izkoriščali katastrofalno dnevno formo Celjanov, Tavares je v 60. minuti dosegel drugi gol na tekmi. V 65. minuti končno konkreten poizkus domače ekipe, po podaji Požega Vancaša je streljal Lotrič, Handanović pa je žogo odbil v kot. V 75. minuti je s prostega strela poizkušal Vidmajer, a je streljal čez gol. Handanović se ni pustil premagati niti v 77. minuti, ko je žogo po strelu Vizingerja odbil v kot. Zahović bi v 85. minuti lahko zadel za 6:0, toda njegova žoga je zletela čez gol.

Maribor je brez težav prišel do nove zmage in utrdil vodstvo na lestvici, predvsem pa prišel do spoznanja, da tudi odsotnosti odličnih strelcev Hotića, Mlakarja in Mešanoviča niso nenadomestljive. Celjani so na drugi strani odigrali katastrofalno tekmo, manjkalo je organizacije, zbranosti in kakovosti, v mreži pa bi lahko končala še kakšna žoga.