Uredništvo    6. oktober 2018
1. SNL, 12. krog

Olimpija v končnici strla Celje

Olimpija je z dvema poznima zadetkoma strla odpor Celjanov in zadržala korak z vodilnim Mariborom. Prvenec Mackyja Bagnacka, nova mojstrovina Roka Kronavetra za končnih 3:1.
1 : 3
Celje: Matjaž Rozman, Jure Travner, Lovro Cvek, Jan Andrejašič, Dušan Stojinovič, Žan Zaletel, Jakob Novak, Žan Benedičič (od 71. Rok Štraus), Rudi Vancaš Požeg, Mitja Lotrič (od 89. Tilen Pečnik), Elvir Ibišević.
Trener: Dušan Kosić
Olimpija: Aljaž Ivačič, Dino Štiglec, Aris Zarifovič, Macky Bagnack, Vitalijs Maksimenko, Marko Putinčanin, Tomislav Tomić, Rok Kronaveter, Jucie Lupeta (od 77. Stefan Savic), Andrés Vombergar (od 93. Ivan Lendrić), Asmir Suljić (od 86. Kingsley Boateng).
Trener: Zoran Barišić
Olimpija je v Celju uspela ohraniti stik z Mariborom, čeprav je bila pot do želenega cilja trnova in negotova vse do samega konca tekme. Ljubljančani so že četrtič zapovrstjo slavili v gosteh, Celjani pa so na drugi strani doživeli prvi poraz po šestih krogih.

Srečanje se je začelo s prvo izmed več polemičnih odločitev sodnika Bojana Mertika. V tretji minuti tekme bi se lahko hudovali v obeh taborih, saj Mertik sprva ni piskal prekrška Jucieja Lupete, zatem pa je po očitni igri Žana Benedičiča z roko najprej že pokazal na belo točko, nato pa odločitev spremenil in ob velikem razburjenju v gostujočem taboru dosodil le kot. Celjani so povedli po dobrih dvajsetih minutah igre, ko je nekdanji član Olimpije Jakob Novak lepo zaposlil Mitjo Lotriča, Prekmurec pa je dobro reagiral in gostitelje popeljal v vodstvo. Gostje so izenačili deset minut pred koncem polčasa, ko je Žan Zaletel v kazenskem prostoru igral z roko, z bele točke pa je bil nato natančen Andres Vombergar, ki je dosegel že svoj peti zadetek v sezoni.

V četrti minuti nadaljevanja je po podaji Dina Štigleca Vombergar stresel še prečko, tudi v nadaljevanju polčasa pa priložnosti ni manjkalo. Na celjski strani sta pretila Lotrič in Novak, nato pa je sledila razburljiva končnica, v kateri je po golu zadišalo že v 84. minuti, ko je domači vratar Matjaž Rozman sijajno ubranil strel Stefana Savića. Le minuto kasneje je Olimpija povedla in sicer je po podaji Roka Kronavetra nogo podstavil Kamerunec Macky Bagnack in se veselil svojega prvenca. Tudi ta akcija je razvnela strasti, saj so bili v celjskem taboru prepričani, da je pred zadetkom branilec Olimpije Aris Zarifović storil prekršek.

V sodnikovem dodatku je Olimpija izpeljal popoln preobrat, pod  katerega se je z mojstrsko izvedenim prostim strelom podpisal Rok Kronaveter, ki je zadel levi zgornji kot celjskih vrat.