Uredništvo    1. oktober 2016
1. SNL, 12. krog

Podlogar za minimalno zmago grofov

Celjani so navkljub manj prepričljivi predstavi z 1:0 premagali Aluminij in z drugo zaporedno zmago skočili na četrto mesto prvenstvene lestvice. Odločil je Matej Podlogar.
1 : 0
Celje: Matjaž Rozman, Damir Hadžič, Elvedin Džinić, Jure Travner, Janez Pišek, Nino Pungaršek, Marin Glavaš (od 59. Anej Lovrečič), Lovre Čirjak, Irfan Hadžić (od 50. Rudi Vancaš Požeg), Dalibor Volaš (od 79. Mitja Križan), Matej Podlogar.
Trener: Dušan Kosić
Aluminij: Luka Janžekovič, Vedran Turkalj, Nemanja Jakšić, Josip Zeba, Mihael Rebernik, Žiga Škoflek, Milan Kocić, Dejan Krljanovič, Anton Rogina (od 51. Dejan Petrović), Lovro Bizjak (od 41. Francesco Tahiraj), Matic Vrbanec.
Trener: Slobodan Grubor
Pri Celjanih je v zadnjem času vse v znamenju rezultata 1:0. Zadnje tri celjske tekme so se namreč končale s takšnim izidom, pri čemer so varovanci Roberta Pevnika dvakrat z minimalno razliko zmagali, enkrat pa izgubili. Sicer grofje v zadnjem mesecu dni kažejo dobro formo, saj so na zadnjih petih tekmah štirikrat zmagali in enkrat izgubili in še to proti vodilni ekipi na lestvici Olimpiji. Današnja zmaga proti Aluminiju je zadostovala za skok v zgornjo polovico prvenstvene lestvice, s čimer obstaja precejšnja verjetnost, da bodo grofje pred reprezentančnim premorom zasedali eno od prvih petih mest.

Obračun proti Aluminiju ni postregel z kdove koliko kakovostnega nogometa, v pozitivnem smislu pa so celo bolj presenetili gostje, ki so imeli kar nekaj priložnosti, da bi s Celja odnesli kakšno točko. Prvi je v deseti minut poizkusil domači napadalec Irfan Hadžić, v 28. minuti pa je z desetih metrov z glavo meril še Dalibor Volaš, a streljal čez gol. Edini zadetek na tekmi je padel v 37. minuti, ko je po podaji Nina Pungerška zadel Matej Podlogar in Celjane popeljal v vodstvo.

V drugem polčasu je imel Žiga Škoflek hitro priložnost za izenačenje, a je celjski branilec Damir Hadžić podstavil nogo in poskrbel, da je strel zletel mimo vrat. V 60. minuti je nevarno zapretil Dejan Petrović, ki je imel novo priložnost za izenačenje v 83. minuti, a je meril precej mimo gola. Tik pred koncem tekme so imeli Celjani priložnost za drugi zadetek, a je po podaji Lovreja Čirjaka Podlogar za las zgrešil okvir vrat.